Robert Zemeckis‘in sinema tarihine kapak vurduğu eseri “Geleceğe Dönüş” muhteşem bir belgesel ile bu Cumartesi İstanbul Modern‘de! Aha etkinlik linki burada.

21 Ekim 2015 günü dünya gündemini (ve sosyal medyaya içerik yazan herkesi) bir günlüğüne esir eden “Geleceğe Dönüş” serisi, 30 yıldır kendisini hayran kabul eden, etmeyenin aklını ele geçirmiş durumda. Geleceğe Dönüş‘ün modern kültür üzerindeki etkisini incelemek için yola çıkan Back In Time belgeseli ve yapan ekip, “geekyapar!” dedirtecek bir proje ortaya koymuş.

Sadece bu Cumartesi, İstanbul Modern‘de sinema perdesinde izleyebileceğimiz belgeselde filmde emeği geçen herkesin sözü var. Zemeckis, Spielberg, başroller J. Fox ve Lloyd hatta aklımızdan çıkmayan meşhur melodinin yaratıcısı Alan Silvestri… Hatta ve hatta, ki bu detay Back in Time belgeselinin ne kadar konusuna hakim bir iş olduğunu kanıtlar nitelikte, Rick & Morty‘nin yaratıcısı Dan Harmon bile var belgeselde konuşanlar arasında.

Bu Cumartesi biz İstanbul Modern‘de geleceğin geçmişine döneceğiz, sizi de bekleriz! Etkinliğin detayları burada.

 

Bir özel notumuz da koleksiyoncular için:

Berkay Dağlar‘ın, Parkinson hastalığı yararına J. Fox Vakfı tarafından düzenlenen etkinlikte satılması için tasarladığını Geleceğe Dönüş posterlerinden sadece yüz adet gün boyunca İstanbul Modern’de satışta olacak. Poster müzayedelerde 100$ fiyattan satılıyor.

12273562_10153767348581079_3769569778978049020_o

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.