Film yazmak, fikir bulmak, kadroyu belirlemek falan çok ilginç işler. Normalde burun kıvıracağım bir fikrin, izlemesinin eğlenceli olması ya da kağıt üstünde heyecanlandıran bir fikrin, beyaz perdeye aktarıldığında hiç ilgimi çekmemesi çok garip geliyor bana. Örneğin ‘’Bir grup insan tek bir odada oturacaklar ve 90 dakika boyunca birbirleriyle sohbet edecekler’’ dediğinizde ilgi çekici gelmiyor ve böyle bir şeyi görmek istemediğimi söylüyorum. Sonra bir bakıyorum ‘’The Man From Earth’’ diye bir film var ve beklediğimden çok daha güzel. Öbür taraftan, bunun tersi çok daha fazla gerçekleşiyor. The Invention of Lying mi dersiniz The Purge mü dersiniz yoksa hayatımda izlediğim en kötü film olma özelliğini taşıyan The Happening mi, o size kalmış…

Anlayacağınız, neyin nasıl hissettireceğini kestirmek pek kolay olmuyor. Bu haberi yazarken de bu açıdan biraz şaşkınlık içindeyim. Kadrosunda Jessica Chastain, Penelope Cruz, Lupita Nyong’o, Diana Kruger, Bingbing Fan, Sebastian Stan ve Edgar Ramirez’i barındıran aksiyon dolu bir ajan filmi var elimizde mesela ama fragman, şu cümleyi okuduğunuzdaki beklentinizin çeyreğini bile vermiyor.

The 355 filmi; bir CIA ajanının en sıkı rakibiyle bir araya gelerek, çok gizli bir silahı ele geçirmek için çıktıkları yolculukta, eski bir MI6 bilgisayar uzmanını ve Kolombiyalı bir psikoloğu ekiplerine katmak için birlikte hareket etmelerini konu alıyor. Bu sırada peşlerinde olan ve en başından beri onları takip edip, avlamak isteyen gizemli bir kadının ortaya çıkmasıyla işleri iyice zorlaşıyor. Şu ana kadar anlattıklarımızla oldukça sıradan gözüken filmimiz, yeni yılın Ocak ayında geliyor. Ben ilk başta Netflix işi sandım, afiş ve fragman öyle bir hava verdi nedense. Öyle olsa belki daha da umursamaz olup ‘’İçerik için çekmişler bir şeyler işte’’ diyebilirdim. Ama öyle değil işte..

Fazla mı abartıyorum yoksa fragman cidden çok mu düz? Jessica Chastain’i görmek çok güzel tabii. MCU’ya bir Inhumans çekseler de Medusa olsa ya da yeni Batman filmlerinde Poison Ivy filan. Bu arada filmin yönetmeni X-Men: Dark Phonenix ile büyük övgülere mazhar olan(!) Simon Kinberg. O sebeple de filme karşı daha da temkinli olmakta fayda var belki de. Chastain de durup durup o rolü nasıl kabul etti, gitti boşu boşuna emeği.

Evet geekler, fragman o kadar sıradan ki sonda başka başka konulara girdim. Siz izledikten sonra farklı düşünüyorsanız belirtin bizlere. Hatta orada da durmayıp 4-5 farklı dilde yazın aynısını, çeşitlilik olsun.

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.