Arkadaşlar merhaba.

Billy Dee Williams, Star Wars: Episode IX kadrosuna eklendi. Amerikalı aktörü hepimiz Empire Strikes Back ve Return of the Jedi’daki muhteşem Lando Calrissian perofrmansıyla tanıyor, seviyoruz. Kendisi Tim Burton’ın Batman filminde Harvey Dent karakterini; belediye başkanı hâliyle de canlandırmış, fakat ardından Two-Face rolü kendisine bahşedilmemişti. Williams şimdi Episode IX’da olacak. Yine Lando’yu oynayacak.

Bununla ilgili benim yapacak yorumum yok. Geekyapar’ın yazılarında en az iki yüz elli kelime alt limit bulunduğu için şu an huzurlarınızda resmen yazıyı uzatıyorum. Resimden sonra hiçbir şey gerekli değildir, dilerseniz sekmeyi kapat tuşuna basıp; ya da parmağınızla geriye yönelik bir hareket falan yapıp çıkabilirsiniz.

Lando

Ben bu nostaljik goygoydan çok sıkıldım. Gerçekten. Lando’yu zaten az evvel Solo’da gördük. Billy Dee Williams’ı da çıkarttınız, Star Wars Rebels’da Lando’yu oynattınız. Şimdi bir daha. Ne hikaye anlatılacak? Ne yapılacak? Bir halt yapılmayacak. Ekrana bir anda çıkınca erken şaşıran ve çabuk heyecanlananlar “vaay Lando” olacak, geri kalanımız da Billy Dee Williams’a bakacağız. Birkaç basmakalıp kelime. Bir iki yaşın müsaade ettiği keskin bakış. Sonra alkışlarla sahneden çıkış.

Episode IX’a dair gerçekten zırnık heyecanım yok. Biri elime bedava bilet vermediği müddetçe de gitmeyi düşünmüyordum. Lando’nun gelecek olması da bende bir heyecana yol açmadığı gibi, nato kafa nato mermer bir mantıkla yapıldığı izlenimini uyandırıyor. Hoş, Allah’ı var; hiçbir objektif görüşüm yok filmle ilgili. Elimde veri de yok. Cephe aldım. Birinin beni bu cepheden gerçekten vinçle çıkartması laızm. Tek bir gerçek var ki, o da o vinç Billy Dee Williams değil.

Sizin için öyle mi?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.