Geçtiğimiz sene Cannes’da gala yapan Only Lovers Left Alive hakkında bilmeniz gerekenleri hemen bir aşağıdaki paragrafta madde madde sıralıyorum:

1. Filmin yönetmeni Dead Man, Coffee and Cigarettes ve Mystery Train’i yöneten Jim Jarmusch.

2. Filmin başrollerini Thor’dan tanıdığımız Tom Hiddleston, We Need to Talk About Kevin ve Michael Clayton gibi filmlerden tanıdığımız Tilda Swinton, Alice ile adını duyuran Mia Wasikowska, Star Trek serisindeki Pavel Chekov rolüyle ünlenen Anton Yelchin, kiminizin Hunger Games 2’den, kiminizin Casino Royale’den hatırlayacağı Jeffrey Wright ve hiçbir takdime ihtiyaç duymayan John Hurt paylaşıyor.

3. Film, yüzyıllarca süren hayatı boyunca pek çok müzisyeni, yazarı, bilimadamını etkilemiş ölümsüz Vampir Adam ve onun karısı Eve‘i konu alıyor. Adam’ı Hiddleston, Eve’i Swinton oynuyor. Size şöyle diyelim, Adam evine elektriği Tesla‘dan aldığı taslaklara dayandırdığı bir akım sistemiyle veriyor, hâlâ yaptığı müzikler çok tutuyor, fakat dünyanın modern hâlini hiç sevmiyor ve eski zamanlara kıyasla insanlara “zombi” diyor.

4. Film an itibariyle İstanbul’da Beyoğlu Beyoğlu Sinemasında, Etiler Akmerkez Cinema Pink‘te, Haramidere Cinetech Torium‘da, Altunizade Capitol Spectrum‘da, Kadıköy Rexx‘te; Ankara’da Kızılay Büyülüfener‘de, Eskişehir’de de Kanatlı Cinema Pink‘te gösterimde.

5. Amerika’daki 11 Nisan 2014 çıkışı için yayınlanan fragman aşağıda:

6. Hep beraber film için heyecanlanıp el ele en yakın sinemaya gidelim mi?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.