Artık şunu kaide kabul edebiliriz: Marvel’ın her filmi biraz da sürprizleri, easter egg’leri, gelecek filmlere dair yaptığı imaları ve ufak şaşırtmacaları için izleniyor. Geçenlerde paylaştığımız videoyu hatırlayın, neredeyse tüm internete yayılan o videoda MTV Marvel’ın her filmine koyduğu easter egg’i saymıştı. Öyle gözüküyor ki insanlar artık Marvel filmlerinde izleyicinin arayıp bulması için eklenen ufak tefek detayları merakla takip ediyor, hatta istiyorlar. İstemeseler zaten, o video öyle tutar mıydı?

Biz de şu an istediğinizi varsayarak hareket edip, konumuza geçiyoruz: Ant-Man. Bilmeyenler için kısa bir özet geçelim. Ant-Man, an itibariyle Marvel’ın hanesindeki en şüpheli üye gibi duruyor. Film her ne kadar MCU’nun başından beri geliştirme aşamasında ve MCU’nun başındaki adam Kevin Feige’nin tabiriyle “MCU’daki çoğu olayı direkt şekillendirmiş” olsa da filme 8 senedir emek veren yönetmen Edgar Wright’ın terk-i diyar eylemesiyle kaderi biraz muallaklaştı. Çoğu insan Wright’ın ayrılması için Marvel’ı ya da Disney’yi, daha doğrusu bu iki firmanın paragözlüğünü suçladı.

Mesele gerçekten de o mu bilmiyoruz, ama şu değişmez bir gerçek: Dümeni Yes Man’in yönetmeni Peyton Reed devraldı ve We’re the Millers’ın yönetmeni Adam McKay senaryoyu elden geçiriyor. Bu ikilinin son dokunuşları yapacağı film de, gelecek sene, 17 Temmuz 2015’te vizyona girecek ve bu yüzden çekimleri de önümüzdeki Pazartesi günü başlıyor.

Ant-Man Comic-Con Afiş

Dedikodu da bu çekimlerle ilgili. Latino Review’ın aktardığı bilgilere göre filmin ilk sahnesi belli olmuş bile. Ve yukarıda bahsettiğimiz gibi, sağlam bir bağlantı içeriyor. Bildiğiniz gibi film, Ant-Man’in iki neslini konu alıyor. Hank Pym ve Scott Lang. Hank, yaşça büyük olduğundan, film 1950’lerde açılıyor. Filmin ilk sahnesi, Pym’in SHIELD’a gidip, bir toplantı yapmasını tasvir ediyor. Toplantının muhatapları da, Howard Stark, Peggy Carter, Armin Zola ve… genç bir Alexander Pierce, yani Robert Redford’ın Captain America’daki karakteri.

Bu direkt olarak Agent Carter dizisine bir yol yapacaktır, fakat bize daha kıymetli gelen şey, Ant-Man’i evrene de organik bir biçimde sokuyor oluşu. Marvel yine aradaki bağlayıcı ip olarak SHIELD’ı kullanacağa benziyor, iyi de yapıyor. Bakalım Ant-Man o ipe tutunup, düşmeden MCU’nun “başarılı filmler” kanadına geçiş yapabilecek mi? Siz ne diyorsunuz?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.