Biz Civil War’a hangi kahramanlar dahil olacak/olmalı diye tartışırken, bugün Marvel’dan gelen ilginç haberle şaşırdık açıkçası. Sherlock’ta Watson’ımız, Hobbit’te Bilbo’muz, Fargo’da Lester’ımız Martin Freeman resmen Civil War’ın kadrosuna katıldı.

Marvel’in sitesinde yapılan açıklamada 6 Mayıs 2016’da gösterecek filmde kendisinin yer alacağı belirtilirken maalesef hangi rolde olduğuyla ilgili bir detay paylaşılmadı. Aynı haberde Kevin Feige’nin “Martin’in komediden dramaya gösterdiği çeşitlilik bizi her zaman etkilemekteydi. Böylesi yetenekli bir aktörü MCU’ya kattığımız için daha gururlu ve heyecanlı olamazdık.” açıklamalarına da yer verildi. Şu anda Tina Fey’in prodüktörleri arasında yer aldığı “The Taliban Shuffle” isimli kara-komedi filminin çekimlerinde olan Martin Freeman’in bu filmdeki rol arkadaşları arasında yeni aşkımız Harley Quinn rolündeki Margot Robbie’nin yer alması da ilginç bir detay olarak dikkatimi çekti.

martin-freeman-625

Oynadığı tüm film ve dizilere farklı bir enerji katan Martin Freeman’ın kadroya katılması haberiyle Civil War beklentimiz bir kat daha arttı desek yanlış olmaz sanırım. Açıkçası kendisinin nasıl bir rol ile ekranda görüneceğini tahmin etmek zor ama en mantıklısı hükümet yetkilerinden biri olması gibi görünüyor sanırım. Yoksa kendisini parlak kostümler, taytlar içerisinde görmek filmin ciddiyetine darbe vurabilir. Düşünsenize meğer yeni Spider-Man’imiz Martin Freeman’mış. Eğer kontratında birden fazla film varsa, “Sherlock” ve “Hobbit”te beraber çalıştığı Benedict Cumberbatch’le ikisini Dr. Strange filminde yanyana görmek de ilginç olur.

Geçtiğimiz haftalarda Daniel Brühl’ün rolünün de Baron Zemo olduğu netleşmişti. Age of Ultron’daki kadronun büyük bölümünün yanısıra, Frank Grillo’nun Crossbones olarak, Sebatian Stan’in de Bucky Barnes/Winter Soldier olarak döneceğini de ekleyelim. Mevcut haliyle bile yıldızlar geçidi olan filmin kadrosuna başka kimleri ekleyebileceklerini de merak etmiyor değilim. Yeni haber gelmese bile Civil War 2016’nın gişe yarışında birinci sırayı alma konusunda oldukça iddialı duruyor.

Peki sizce Martin Freeman hangi rol ile MCU’ya katıldı?

Yazar

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

16 Yorum

 1. Açıkçqsı Martin’ in de bir kötü adam olacağını düşünüyorum ama olmayadabilir(please no)

 2. Korkuyorum… yine çok büyük oyuncular ile anlaşılıp büyük oyunlara kalkışılıyor… Eyvallah, ama ben yine çekimler sonrası yorgun bir yönetmenden yılgın ifadeler duymak istemiyorum… Yapımın kendi yükü altında ezilmesini istemiyorum…

  • Engin Karakullukçu Cevap ver

   Benim de en büyük korkularımdan biri bu ancak Russo kardeşler işin altından kalkabilir diye düşünüyorum.

 3. Son Avengers hezimetinden sonra keşke şöyle Civil War-Part 1 Şubat-Nisan, Part-2’sini de Ekim-Kasım gibi çıkacak şekilde 2 part yapsalardı (bir yazar değinmişti bu konuya zaten sitede). Biz de korkmasak gene ışık hızında hikaye işleyecekler diye. Baksanıza kahraman sayısı nerdeyse 1.5 kat daha fazla Avengers’tan.

 4. Nureddin YILDIRIM Cevap ver

  Bana Freeman başkanı oynayacak gibi geliyor. Hayırlısı diyelim 🙂

 5. Şahsen severim. Oynadığı her rolde aynı tavırlar, aynı hareketler. Kesin bunda da öyle olacak. Ama severim…

 6. En büyük endişem. Niye kaptan amerika yani marvel civil war yada sadece civil war değil. Kaptanın marka gücü bu kadar yüksek mi. Şu durumda başına bir isim gelecek en mantıklısı iron man civil war olurdu

 7. Kesinlikle bıyıklı devlet yetkililerinden birini oynar. Yani %80 diyorum ki rolü budur.

 8. çizgi romanda ki civil war’dan kaç be kat daha tırt bir civil war izletcekler bize şüphem yok. o en sondaki new york kapışmasını,negative zone’daki hapishaneyi,thor’un meğerse robot olduğunu falan göremicez büyük ihtimalle :/

 9. Everett Ross isimli Wakanda da görevlendirilen bi devlet ajanı olucak diyolar..

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.