Kariyerinde Clerks, Chasing Amy, Dogma ve Zack and Miri Make a Porno gibi pek çok başarılı film bulunan, bu filmlerinde gerek cinsel yönelimler, gerek gelecek kaygıları yaşayan gençler, gerek başarı kaygısı, gerekse organize din gibi geniş skalada bir konu yelpazesini işleyen yönetmen Kevin Smith, Instagram üzerinden yeni bir proje duyurdu.

Kevin Smith projeyi, bugüne kadar kendisine oynaması için teslim edilmiş en büyük fikri mülk olarak tanımlarken, gelen yorumlar üzerine ek bir beyanda bulunarak Star Wars, Star Trek, Marvel ve DC projesi olmadığını teyit etti. Böylelikle olağan şüpheliler de epey daraldı elbette. Smith başarılı bir yazar ve her şeyden önce de sağlam bir geek olduğu için herkesin sorusu aynı, hangi mülk bu?

Hatırlatmakta fayda var, Smith “oynamam için verilmiş” derken kasti konuşuyor olabilir. Çünkü kendisi daha önceden, 90’lı yıllarda Warner tarafındsn bir Superman filmi yazmak üzere tutulmuş; ardından proje azalarak yalan olmuştu. Smith aynı zamanda Berlanti dizileri Flash ve Supergirl için de yazarlık yaptı. Yani bu mülk her neyse, Amerikalı yönetmen DC’den büyük olduğunu düşünüyor.

Smith son olarak başrolünde kendi kızının bulunduğu Yoga Hosers filmini yapmıştı. Geçen haftalarda ağır bir kalp krizi geçiren sinemacı, film dünyasının dışında bir de yeni dizinin startını verdi. Hollyweed adındaplan ve bir cannabis dükkanında yaşananları anlatan dizinin pilot bölümü de şu an YouTube’da.  Bakalım bu devasa projesi ne?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.