Man of Steel’in devam filmi evrilerek “Batman v Superman” haline geldiği, bütünleşik evrenin tabanı olacağı için aslında ilk fikrin “Man of Steel 2” olduğunu çoğu zaman unutuyoruz. Hele Ben Affleck’in karizmasını kullanmak isteyen Warner’ın Batman’i ön plana çıkarması, haliyle de evreni esas başlatan adam Superman’in iyice geri plana atılmasından sonra neler olacağı merak konusuydu.

Gelen dedikodular en azından Warner’ın bu karaktere Marvel’ın Hulk’u gibi diğer filmlerde konuk oyuncu muamelesi yapmayacağını, Man of Steel 2’nin hala üzerinde çalışılmakta olduğunu söylüyor. Hem de öyle güzel detaylar var ki, insan “İlk Superman filminden sonra en sonunda ortaya güzel bir Superman filmi çıkabilir” diye düşünmeden edemiyor. Hollywood Reporter‘ın yaptığı haberde devam filmi için düşünülen detaylara yer verilmiş ve bunlar içinde pek çok tanıdık isim var.

supersuperd_vtmw

Filmin ana kötüsü olarak Brainiac‘ın seçileceği uzun zamandır konuşulmaktaydı. Haberde Brainiac’ın General Zod gibi Kripton’luların genetik kodunun peşinde olduğu ve dünyamızla da yolunun bu şekilde kesişeceği söyleniyor. Ama peşinde olduğu esas oğlanımız Superman değil, Kripton’un diğer kurtulanı ve kuzeni Kara Zor-el. Evet yanlış duymadınız yeni filmde Supergirl‘in yer alması planlanıyormuş. Yanlış olmasın olayın CBS’in Supergirl dizisiyle alakası yok. Tamamen bağımsız olacak ama filme nasıl ekleneceğiyle ilgili bilgi verilmemiş. Açıkçası Superman’den daha ilginç bulduğum ve sevdiğim bir karakter olması sebebiyle bu haberin gerçek olmasını tüm kalbimle diliyorum.

Siz bu haberi sindiredururken biz haberimizin ve senaryonun devamına geçelim. Brainiac elindeki azıcık Kripton bilgisini kullanarak bir Kripton’lu yaratmaya çalışır ve ortaya Superman’in en ilginç düşmanlarından biri çıkar; Bizarro. Açıkçası Bizarro sinemada kullanması zor bir konsept olmasına rağmen, bu versiyon oldukça güzel bir fikir gibi duruyor. Hem de Zod’a falan da bağlayabildikleri için BvS’den sonra MoS’la bağ kurulabilmesi açısından oldukça mantıklı.

superman_bizarro

Daha önce yönetmen olarak Mad Max‘i yeniden efsane haline getiren George Miller‘ın olmasının düşünüldüğünü ve halihazırda kendisinin Furiosa gibi güçlü bir kadın karakteri ve Nux gibi Bizarro’ya yakın bir karakteri başarıyla ekrana taşıdığını düşününce fikirler iki kat heyecan verici oluyor. Tabii bunlar şu an sadece dedikodu ama MoS-2 BvS’ye evrilmeden önce de devam filmiyle ilgili benzer söylentiler çıktığını düşünürsek, eğer devam filmi olursa bu konseptin kullanılmasının büyük olasılık olduğunu söyleyebiliriz.

Siz nasıl buldunuz bu konseptleri geek’ler?

Yazar

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.