Herhalde en şoka uğradığım ünlü ölümlerinden biriydi Philip Seymour Hoffman’ınki. İnternette gördüğümde öylece kaldım. İnsanın aklı almıyor işte. O kadar büyük aktör ki, o kadar kolay deri değiştirebiliyor ki, uyuşturucu belası yoktur, hayatı da büyüktür sanıyorsun. Aniden gidiyorsun, olmuyor bazen. Heath Ledger’a da aynen böyle şaşırmıştım.

Neyse ki, Hoffman’a da Ledger gibi ekranda son bir kez veda edebileceğiz. Hunger Games: Catching Fire’da Plutarch Heavensbee karakteriyle karşımıza çıkan Hoffman, serinin son iki filmi Mockingjay Part I ve Part II’deki çekimlerini çoğunlukla bitirmiş. Yapımcı stüdyou Lionsgate, aktörün sadece 7 günlük çekiminin kaldığını ama yerine kimseyi almayacaklarını, o 7 günü bir şekilde kompanse edeceklerini söyledi. Sizi bilmiyorum ama ben sanırım Hunger Games: Mockingjay’leri bu yüzden sinemada izleyeceğim. Capote’den Doubt’a, Before the Devil Knows Your Dead’den Synecdoche, New York’a bu büyük kariyeri bir selamlamak gerekiyor, öyle hissediyorum. Son bir kez Philip Seymour Hoffman’a bilet alıp gitmek gerekiyor…

 

Philip

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.