Malumunuz, Star Wars: The Force Awakens George Lucas’ın direkt katkısının bulunmadığı ilk Star Wars filmi olacak. Efsane film yapımcısı J. J. Abrams’ın filminde yine bir danışman rolü üstlenecek; fakat ne senaryosu, ne yönetmenliği ne de montajı Lucas’ın kontrolünde vuku bulmayacak. Bu kimileri için alenen bir üzülme sebebi (az da olsa varlar biliyoruz), pek çokları için ise ciddi anlamda kutlanmayı hak ediyor.

Her ne kadar Lucas’ın hayal gücü tartışılmasa da bir sinemacı olarak kabiliyeti pek uzun bir süredir ciddi tartışma konusu. Kendisinin de kabul ettiği gibi diyalog yazma konusunda Lucas gerçekten başarısız. Üstüne üstlük eski Star Wars filmlerinin yeni versiyonları için (Blu-Ray’dir, Extended’dır vb.) yaptığı hikaye değişiklikleri de kimse tarafından hoş karşılanmadı. Lucas pek çokları tarafından da güncelin gerisinde kalmakla suçlandı çoğu zaman. E durum böyle olunca, onsuz bir Star Wars pek çok kişi için mutluluk verici bir konsept takdir edersiniz ki.

Ama olur da nelerin değiştiğini unutur, elimizdeki yeni Star Wars’ın kıymetini bilemezseniz diye Timtimfed yeni filmin fragmanına bir George Lucas muamelesi çekmiş. Özellikle Star Wars’ın sonradan çıkan yeni sürümlerine aşina olan geekyaparlar ufak dokundurmaları bizzat hissedeceklerdir. Biz özellikle sonda çıkan Anakin’e yüksek sesle bir gülmeden edemedik.

Lafı fazla uzatmayalım efendim, buyurunuz. Star Wars: The Force Awakens fragmanı, George Lucas edition!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.