Uwe Boll diye bir adam var bilir misiniz? Eğer irkildiyseniz kendisini tanıyorsunuz demektir. Tanımayanlar için bu arkadaş bilgisayar oyunu oynayanların korkulu rüyasıdır. Kendisi çok sevdiğimiz keşke filmleri çekilse dediğimiz oyunların film haklarını alır ve bu isteğimizden pişmanlık duymamızı sağlayacak kadar kötü filmler çeker. Filmlerini Almanya’daki bir vergi/teşvik açığıyla finanse etmesi gibi durumlar vardır.

Kendisinin rezil ettiği oyunlar içerisinde Alone in the Dark, Bloodrayne, House of the Dead, Dungeon Siege, Postal ve Far Cry’ı sayabiliriz. İşin ilginç yanı bu filmlerin kadrolarında Ben Kingsley, Jason Statham, Kristanna Loken, Michelle Rodriguez, Lelee Sobieski, Christian Slater gibi tanınmış oyuncuların yer alması. Ne yazık ki hiçbir film ne senaryo olarak, ne görsellik olarak, ne kostüm, ne oyunculuk vs. olarak hayallerimizin kıyısına bile yaklaşamıyor. Pek çoğunu sonuna kadar izlemeye tahammül edemediğimi de eklemek isterim.

kristanna-loken-bloodrayne

Ama endişelenmeyin bu haberimiz kendisinin yeni berbat edeceği bir oyunla ilgili değil neyse ki. Kendisi yeni filmi “Rampage 3” için başlattığı Kickstarter ve indiegogo kampanyasının olumsuz sonuçlanması sonrasında verdiği tepkiyle gündemde. Daha önce benzer bir kampanya ile “Postal 2”yi çekmeye çalışmış ve yine başarısız olmuştu. Fakat bu sefer nedense biraz daha sinirlenmiş. Kendi kendine sinirlense sorun yok da, sinirini youtube’a yüklediği videolar ile herkesle paylaşınca haber ve mizah konusu olmaktan kurtulamadı tabii ki.

Bu videoda kendisini desteklemeyenlere hiç lafı dolaştırmadan “f… you” diyen Boll, “Desteklemezseniz desteklemeyin. Benim hayatımın sonuna kadar golf oynayacak param var zaten” gibi ukalaca tavırlardan da sakınmamış. “Rampage 3’ü önemli bir film olduğu için çekmek istiyordum ama sizler saçma sapan ormanda dolaşan büyücülere veya Marvel Avengers saçmalıklarına para vermeyi tercih ediyorsunuz” diyerek iyice çirkinleşmiş.

En alta eklediğim iki videonun ilkinde bu bahsettiğim şeyleri söylerken, ikinci videoda Hollywood’a bolca giydirmiş. Robert Downey Jr’dan Captain America filmlerine kadar her türlü para kazanan filme nefretini kusmuş, güya sistemi eleştirmiş falan. İki videoda da bolca küfür kullandığını dolayısıyla bu tip bir üsluptan rahatsız olanların izlememesini tavsiye ederim.

Rampage filmine gelirsek, ilk ikisini hiç duymamış olsam da filmin fragmanına (yukarı ekledim) falan baktım, son derece sıradan bir aksiyon filmi. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan “Kung Fury” gibi farklı bir iş de yapmıyor. Niye el alem sen saçma sapan filmler çek diye para versin. Kendi filmlerini hiç izlemiyor herhalde. Neyse ki zaman zaman yanlış kararlar veren internet camiası bu kalite katliamcısına yeni bir kaynak sağlamamış. Umuyoruz bu çıkışı sonrası kendisi sinema sektörünü bırakır ve ölene kadar golf oynar. Bir insan ümit edebilir değil mi?

Yazar

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

4 Yorum

  1. Zaten bu adamı vergi kaçırmak için kullanıyorlardı. Vergi dilimi sonunda artan kar ile bize 2-3 ayda film çıkar diyorlar. Bu yüzden ünlü oyunculara akıl almaz paralar verebiliyorlar. Zaten amaç para harcamak, kazanmak değil.

  2. Abdulkerim Eser Cevap ver

    Ya delinin biri kuyuya taş atmış, kırk akıllı çıkaramamış. Boşverin yaa. Böyle herifleri iplememek lazım.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.