Benim en büyük hayalim, günün birinde Batcave tadında bir üssümün olması sanırım. Yani tam olarak Batcave olmasına gerek yok, Batman ile alakalı şeylerle dolu güzel bir daire de olabilir. Tabii Batman ile ilgili şeylerden kastım zırh, Batmobile, Batman kemeri ve bunun gibi gerçek hayatta kullanabileceğim tonla şey. Bu sebeple ben hep bu tarz büyük prodüksiyonlardan sonra filmde kullanılan proplara neler olduğunu merak ederim. Sadece çalıp bu hayalimi gerçekleştirmek istediğimden değil. Bir filmin genel ruhunu veren en önemli şeylerin o filmde kullanılan eşyalar olduğuna inanırım ve söz konusu Batman gibi bol proplu bir filmse, gerçekten bazı şeylerin bir müzede saklanması gerekiyor.

Bu sebeple Warner Bros’un California Burbank’teki stüdyosunu görünce epey etkilendim. Batman’in mirasının korunuyor olması beni biraz duygusallaştırdı bile diyebilirim. Warner Bros’un bu stüdyosu, bütün Batman hayranlarını çıldırtacak nitelikte eşyalarla dolu. Zırhlar, birden fazla Batmobile, Batman’in düşmanlarının eşyaları ve genel olarak tüm Batman filmlerinde kullanılan çoğu prop burada hala duruyor ve korunuyor. Bu propların içinde hem Nolan filmleri hem de eski Burton / Schumacher Batman filmlerindeki eşyalar var. Çoğu sağlam ve temiz görünüyor.

Valla insanın içinden Warner Bros stüdyolarını basıp bunlardan en azından bir tane çalmak geliyor. Ya da daha iyisi, direkt Batmobile’i çalıp, içine bunlardan koyup oradan kaçmak lazım. Sırf içerideki Batman kostümünün ne kadar değerli bir parça olduğunu anlatsam bitmez sanırım. Stüdyoda çok ilginç eşyalar var. Mesela Danny De Vito’nun oynadığı Penguen’i hatırlayan kaç kişiyiz? İşte o filmden hiç aklınıza takılmayacak proplardan bir kaçı korunmuş vaziyette Warner Bros’un stüdyosunda duruyor; Biz 8 resmi şuraya iliştirdik, gerisini varın siz hayal edin.

 

download (7)

 

The Tumbler

 

Eski Batmobile
Riddler’ın bulmacaları
1 2
Yazar

14 Yaşından beri oyunlarla ilgili yazıyor, Trgamer, Oyungezer, Merlin'in Kazanı ve daha pek çok platformda yazdı. Arada dizi yazar, şu anda bir kitap yazıyor, insanlık onurunun depresif müziği yeneceği günü bekliyor.

9 Yorum

  1. kostüm ve zırhı al yeter gerçi o kostüm bizde bale deki gibi durmucak ama neyse 😀

  2. batman oyunları sayesinde bu filmlerdeki kostümler bana hiç güzel gelmiyo batsuıt istiyosanız batman arkham knıght’a bakacaksınız

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.