Hayranların çok, çok uzun yıllar boyunca debelenmeleri; meseleyle ilgili ilgisiz herkesin konudaki fikrinin aynı olmasına rağmen bize asırlar gibi gelen bir süre boyunca Warner Bros’un çıkartmamakta direndiği Wonder Woman en sonunda gerçek bir film şeklini aldı bildiğiniz gibi. An itibariyle DC’nin 2020’ye kadar açıkladığı takvimde 23 Haziran 2017 tarihinde pasparlak bir Wonder Woman duruyor. Başrolü de zaten belli, rolün galasını Batman v. Superman’de yapacak olan Gal Gadot, 2017’deki filmi de tek başına taşıyacak. Şimdi tek bir eksik var: Yönetmen.

Warner Bros daha önce açıklamıştı, Wonder Woman filmi için kadın bir yönetmen istiyorlar. Maalesef bu seçenekleri bir hayli daraltan bir kriter takdir edersiniz ki. Var olan kadın yönetmenlerin çoğu aksiyon dallarında çalışmayan insanlar. Bu yüzden de akla bir iki isim gelmişti ilk etapta, bunlardan biri de Punisher: War Zone’un yönetmeni Lexi Alexander’dı. Gelin görün ki Alexander bu projeye sıcak bakmadığını belirttiği için elde neredeyse hiç opsiyon kalmadı.

la-et-st-women-directors-20130807-005

En azından biz öyle sanıyorduk ama yanılmışız! Variety’nin haberine göre Warner Bros resmi olarak bir yönetmenle görüşmeye başlamış. Üstelik kendisinin mazisinde çok tanıdık, çok kaliteli bir iş var: Breaking Bad. Kainatın en iyi dizisi olduğu şüphe götürmeyen Breaking Bad’de (gerçekten götürmüyor, tartışmayalım) hem yönetmenlik, hem de uygulayıcı yapımcılık yapan Michelle MacLaren denilene göre imzaya çok yakın.

Kendisinin en yakından alakalı olduğu dizi Breaking Bad, fakat özgeçmişinde başka parlak diziler de var. Kendisi geçmişte Game of Thrones, The Walking Dead ve X-Files gibi dizilerin de bir veya daha fazla bölümünü yönetmiş. Bizce bu özgeçmiş sonunda büyük bir blockbuster filmle taçlanmayı hak ediyor. Siz ne dersiniz?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.