Şaka maka, Will Smith bende ciddi güzel izler bırakmış bir sürü filmde baş rol olarak yer almış. Hitch ile benim gibi ilişki özürlülere güven aşılamış, Independence Day ile uzaylı istilasını keyifli hale getirmiş, I,Robot ile bilimkurguyu aksiyonlaştırmış, Enemy of the State, I Am Legend falan derken kendisinin oynadığı pek çok film, kaliteleri tartışılsa da ben de tatlı keyifli anılara sahip olmuş, ki Hollywood da bu filmlerin bir kısmına devam filmi, bir kısmına yeniden yapımla bir nevi kendisinin hakkını veriyor.

Şimdi bu listeye yeni bir isim daha ekleniyor ki, düşünüldüğünde pek çok filmine kıyasla çok daha mantıklı bir seçim aslında. Men in Black (MIB) 1997’de çıktığında salyalar saçarak gülmüş -espri anlayışım biraz ucuzdur-, aksiyonuyla coşmuş ama daha da önemlisi eldeki malzemenin potansiyeli karşısında hayranlığımı gizleyememiştim. Will Smith’in mizah-aksiyon faktörü dışında, Tommy Lee Jones ile yakaladıkları sert polis – zıpır çocuk sinerjisi de kesinlikle paha biçilmezdi. Nitekim film başarılı oldu, ilki kadar iyi olmasa da yine keyifli anları olan devam filmi geldi. O da fena iş yapmadı, dolayısıyla adet olduğu üzere kalite olarak iki filmin de gerisinde olan bir üçüncü film yapıldı ve tabii ki bu seriye bitirici vuruş oldu.

men-in-black-1997-01-g

Sony’nin hacklendiği dönemde yeni bir MIB filmi üzerinde çalışıldığı hatta evren olarak 23 Jump Street filmiyle birleşeceğiyle ilgili mailler ortaya dökülmüş, ben ve pek çok MIB sever bu dedikodulara sert tepki göstermiş, lanetler okumuştuk hatırlayacağınız üzere. Fakat sonradan bunun üzerine çok fazla bir gelişme yaşanmamıştı Şimdi ise Hollywood Reporter’a röportaj veren orijinal filmin de prodüktörleri arasında yer alan Walter Parkes ve Laurie MacDonald yeni bir MIB filmi üzerinde çalıştıklarını doğruladılar. Ortada çok fazla detay olmasa da söylenenler, film için çalışmaların ortasında oldukları, yeni bir üçleme olarak tasarladıkları ve ilginç bir şekilde çok büyük olasılıkla Will Smith’in işin içinde olmayacağı. Tommy Lee Jones’la ilgili ise herhangi bir şey söylememişler.

Demin de söylediğim gibi MIB evreninin potansiyeli son derece yüksek, sonuçta ellerinde kelime anlamıyla “dünyalar” kadar malzeme var ve sadece konsept bile çok eğlenceli olmaya gebe. Haliyle bu markayı yeniden ayakları üzerinde görme fikri beni oldukça heyecanlandırıyor. Her ne kadar Will Smith’i çok sevsem de, son filmden sonra MIB’nin o şekliyle işlerinin tümüyle bitmiş olması da benim için uygun. Ama 23 Jump Street’le falan birleştirmesinler çok rica edeceğim. Kendi başına çok eğlenceli olabilecek filmi sırf azıcık daha fazla gişe alacağım diye çorba etmesinler lütfen.

Siz ne düşünüyorsunuz geekler MIB evreni ve yeni reboot hakkında?

Yazar

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.