Disney özellikle son on yıl içerisinde iyice konfor alanına çekilmiş vaziyette. Aslan Kral‘dan Aladdin‘e, Beauty and The Beast‘ten The Jungle Book‘a pek çok iki boyutlu Disney animasyon klasiğinin live-action yeniden yapımlarını görüyor, izliyor ve bu ekole güç ve para kazandırıyoruz. Bu ekole, bugün itibariyle Bambi de eklenmiş oldu.

The Hollywood Reporter’ın haberine göre, Walt Disney’in ikinci en eski animasyon filminin baş kahramanı Bambi, Captain Marvel‘ın senaryo ekibinden Geneva Robertson-Dworet‘in ve Sierra Burgess is a Loser‘ın senaryo ekibinden Lindsey Beer‘ın dahil olduğu bir senaryo ekibinin elinde, izleyicilerle bu sene içerisinde tekrardan buluşmaya hazırlanıyor. Şimdilik yönetmen arayışı sonuçlanmamış olan bu filmin Disney+ için özel olması bekleniyor.

Bir önceki paragrafta da söylediğim gibi Bambi, Walt Disney’in Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler’den sonraki ikinci uzun metraj animasyon filmi. Çıktığı dönemin İkinci Dünya Savaşı’na denk gelmesi sebebiyle maalesef Walt Disney’e yeterince kazandıramayan bu animasyon klasiği, o dönemde birçok dalda Oscar adaylığına layık görüldü. Daha sonraki yıllarda tekrardan düzenlenen ve yeniden yayınlanan bu film, bugün Disney’in klasikleri arasında yerini almış vaziyette.

Orijinal filmin günümüz filmlerine kıyasla, yetmiş dakika gibi mütevazı bir süreye sahip olması, muhtemelen bu yeni live-action film için Disney’in yeni materyaller bulacağına ve hikayeyi ya geçmişe, ya da geleceğe doğru uzatacağına delalet. Ayrıca yeni yan karakterlerin eklenmesi ve var olan yan karakterlerin daha uzun süre ekranda görünmesi de mümkün olabilir.

Benim ve Geekyapar çatısı altındaki pek çok yazarın ortak görüşü, Disney gibi ana akım medyayı dört koldan sarmış bir şirketin artık daha cesur adımlar atması ve bu kolaycı yeniden yapım alışkanlığından kurtulması gerektiğidir. Daha önce de “LIVE-ACTION REMAKE’ Dediğimiz Şey Nedir, Neden Vardır ve Niye Bu Kadar Popülerdir?” isimli yazıda da belirttiğimiz gibi, Disney, hikayeyi neredeyse hiç değiştirmeden eski yapımlarını live-action olarak çekmeye uzun bir süre daha devam edeceğe benziyor çünkü izleniyorlar. Bize de buralarda eleştirmek düşüyor sadece. Umarız bu live-action yeniden yapım furyası, bir on yıl daha üzerimize kara bulut gibi çökmeden biter, yoksa bitişi için Disney’in elindeki hikayelerin tükenmesini beklememiz gerekebilir.

Yazar

Kendisinden başka mülkü olmayan, tüm insanlığa karşı sevgi dolu, sıradan bir insan. Beat yapmayı, çizgi roman yazıp çizmeyi amatör ruhuyla, profesyonelce sever. Kendisini Instagram'da @thewritermusic adıyla bulmanız mümkündür.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.