Danny Boyle tarafından yönetilen 28 Days Later ve onun yapımcılığında şekillenen 28 Weeks Later filmlerinin devamındaki olayları anlatacak yeni üçlemenin ilk filmi 28 Years Later kadrosu yavaş yavaş belli oluyor.

28 Years Later filmi başrollerinde Fantastic Four filmi için de oldukça fazla söylentide yer bulan Jodie Comer’ı, Sony’nin SPUMC’sinin Kraven’ı Aaron Taylor-Johnson’ı ve Harry Potter serisinin Voldemort’u Ralph Fiennes’ı bünyesinde barındıracak. 28 Years Later filmiyle başlayacak üçlemenin ilk filmini Danny Boyle yönetecekken, devam filmi için The Marvels yönetmeni Nia DaCosta düşünülüyor. Alex Garland’ın bütün üçlemeyi yazacağı seri için kendisi öncesinde şunları söylemiş: “Geçen giden zamanla ve bunun etkisinin ne olabileceği hakkında olacak. Bu geleneksel manada kıyamet sonrası diyebileceğiniz bir durum mu? Yoksa başka bir şey mi ortaya çıktı? Zaman konusu filmin motorunun çekirdeğinde.” Diyen senarist film için fikirlerinden bahsettiği önceki seferlerin birinde ise şunları demiş: “Gerçekten çok harika bir fikrim var, ama çok daha büyük bir film, 28 Days Later hakkındaki şeylerden biri de ufak çaplı ve punk olmasındaydı ama bu fikir daha az küçük ve daha az punk.

28 Days Later zaman zaman adını duyduğum ve genelde zombi filmi denilince mutlaka adı anılan yapımlar arasında yer alıyor. Devam filmi olduğunu bilmiyordum ama bu yazdığım habere dair en çok kafamı kurcalayan şey ise neredeyse her haber kaynağının sanki 28 Weeks Later yokmuş gibi davranması. Teknik olarak bu yeni gelecek üçleme aynı evrende geçen yeni bir seri olacak galiba. Yani asıl orijinal iki filme direkt bir devam gelecek gibi düşünmemek lazım. Oppenheimer filmi ile geçtiğimiz sene artık bir yıldız statüsüne ulaşan Cillian Murphy ufak çaplı da olsa görünebilir ayrıca, kendisi çok da soğuk değil fikre.

28 Days Later filmini izlemiş miydiniz? Zombi yapımları arasında sizce nerede duruyor? Yeni bir filmin bu oyuncularla gelmesine heyecanlandınız mı? Görüşlerinizi bize yirmi sekiz yıl geçmeden önce yazın.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.