Takvimler yavaş yavaş Star Wars: The Force Awakens‘ın nihayet güneşi göreceği 17 Aralık’a doğru yaklaşırken, Disney ve Lucasfilm de tarihin en ketum pazarlama kampanyasını biraz daha aydınlatmaya devam ediyorlar. Bakın, biraz daha diyorum sadece. Hâlâ “imparatorluk tam yıkılmamış işte” cümlesinden derin bir konu parçası öğrenebilmiş değiliz. Hâlâ Luke ne halt yemekte bilmiyoruz. Hâlâ Rey’in soyadı konusunda bir fikrimiz yok -ama Finn başka bir mesele-. Ama en azından bugün, birkaç yeni bir şey öğrendik.

Entertainment Weekly’nin büyük Star Wars dosyasından çıkan bilgiler sağ olsun, ilk büyük sorularımızdan biri şimdi birazcık yanıtlanmış oldu: Andy Serkis’in karakteri nasıl biri? Serkis sağ olsun, anlatmış. Evveliyatla, karakter tümden CG olacak. Pratik efektlerle bu kadar kafayı bozmuş bir filmde mo-cap kullanılmasının sebebi ise Snoke’un çok uzun, büyük ve korkutucu bir yapıya sahip olunmasının istenmesi. Buna rağmen Serkis “karakterin garip bir hassaslığı var, tabii planı çok büyük, ama o hassasiyeti plana biraz köstek oluyor” diyor. Yani elimizde “kötüyüm çünkü kötülük” diyen bir karakter yok.

star-wars-maz-kanata-700x300

İkinci büyük sorumuz ise, gıyabında bir soruyu daha yanıtlayarak geldi. Lupita Nyong’o’nun oynadığı Maz Kanata karakteri kim? Abrams’ın açıklamalarına göre, kendisi bin yaşında, bilge bir uzaylı. Eskiden korsanlık yaparmış. Yukarıda afişten Slashfilm’in aldığı kesitte gördüğümüz karakter kendisi. Bir bar işletiyor, barın da çok özel bir tarafı yok. Gözlüklerinin önemli bir yer kaplayacağı söyleniyor ve kendisi anladığımız kadarıyla biraz Yoda-vari bir rol üstlenecek filmde.

Üçüncü açıklanan bilgi ise, biraz ufak, ama yine de umduğumuzu değil, bulduğumuzu yiyeceğiz elbette. Mesele Prenses Leia ile ilgili. Daha doğrusu, neden artık “prenses” Leia olmadığıyla. Malum, Leia’nın anne tarafından prensesi olduğu gezegen var olmayı bırakalı temiz bir kırk sene geçmiş olacak Force Awakens dünyasında. O kırk sene içerisinde de Leia Organa, prensesliğiyle değil, İsyan kuvvetlerini yönlendirmesiyle tanındığından, film esnasında General Leia olarak karşımıza çıkacak. Abrams bu konuda sadece şunu diyor: “Ona herkes general diyor. Sadece bir kişi, bir yerde hataya düşüp ‘prenses’ diye hitap ediyor.”

Of, gel artık be film!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.