Bunu filmlerle ilgili olarak çok dile getirmeyiz genelde ama; The Force Awakens söz konusu olduğunda, en merak ettiğimiz şeylerden bir tanesi karakterlerin soyisimleriydi. Abrams bu konuyla ilgili daha önce bir açıklama yapmış, “Açıklamıyorsak sebebimiz var” deyip, bizi iyice teorilerin dibine sürüklemişti. Dürüst olmak gerekirse şu dakikaya kadar Star Wars cephesi sır saklamak konusunda o kadar başarılı oldu ki, film çıkana kadar öğreneceğimizi pek zannetmiyordum. Zira fragmanını çözümlerken canımız çıkmıştı resmen. Yanılmışım.

Amazon, internet sitesinde satışa sürdüğü 1000 parçalık bir Star Wars: The Force Awakens yapbozunda, filmin en önemli karakterlerinden biri olan, hatta Rey ile birlikte başrolü paylaşan Finn’in ismini istemeden de olsa açıklamış oldu. Biz açıkçası Amazon ofislerinde çıkması muhtemel olan infiali düşünüp ürküyoruz bu yüzden; yani, bir saniyeliğine o hatayı yapıp ürünü Finn’in soy ismiyle basan gariban olduğunuzu düşünsenize? Dört koldan azar yağacak üzerinize resmen!

Star Wars The Force Awakens Fragmanı 2

Peki tamam da, ne bu emminin soy ismi? Bakın, başlıkta zaten uyarımızı yaptık. Ama burada bir daha son bir ikaz yapalım. Şu cümleden sonrası dev SPOILER. Zira Finn’in soy ismi, o yapbozda verildiği hâliyle –ki yanlış olabilir, ama sanmıyoruz- Calrissian. Yani evet, Finn galaksinin ikinci en sevimli kaçakçısı Lando Calrissian’ın akrabası. Oğlu da olabilir, yeğeni de, torunu da. Geçenlerde çıkan -ama bizce çok da iyi olmayan– Lando çizgi romanında da bunun yolu yapılmadı.  Yani o konuda bir malumatımız yok, ama bu bize çok daha ağır bir malumatın da yolunu açıyor.

Bildiğiniz gibi Abrams’ın “bekle ve gör” diyerek bizi kırbaçladığı iki gizli soyisimden sadece biri Finn’inkiydi. Diğeri ise Rey’di. Eğer Finn bir Calrissian ise ve Rey’in soyismi de hâlâ açıklanmıyorsa, o hâlde bu direkt olarak güzide hanım kızımızı Luke’un ikinci fragmanda “Babamda vardı, bacımda var, sende de var” diyerek konuştuğu kişi yapıyor. Geçen fragmandaki “umut doğdu” meselesini de iyice netleştiriyor hâliyle. Böylece elimizde de tek bir gizem kalıyor. Rey bir Skywalker mı, yoksa bir Solo mu? Göreceğiz!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.