Game of Thrones büyük bir iş. Seversiniz, sevmezsiniz orası ayrı ama şunu hepimiz kabul edelim; Game of Thrones çok büyük bir iş. Televizyon dünyasında öyle bir akım yarattı ki bir anda bütün yapımcılar “Abi sinema süper kahramanların olsun, gelin biz fantastik kitaplara dizi çekelim” demeye başladılar. Arka arkaya Yüzüklerin Efendisi, Zaman Çarkı, Kral Katili Güncesi, Diskdünya gibi ünlü eserler kendilerine kanallar bulmaya, oyuncular seçmeye, yayın tarihleri konuşmaya başladılar. Tabi akımın yaratıcısı da boş durmadı, bir anda Westeros’da geçecek beş yeni yan dizi açıkladı. Dün gece ise bu dizilerinden biri iptal edilirken diğerine yeşil ışık yakıldı.

hipertextual-hbo-anuncia-house-of-the-dragon-nueva-serie-juego-tronos-2019085513

Game of Thrones biter bitmez Westeros’un uzun yıllar öncesini anlatan bir dizinin geleceği duyurulmuştu. Ak gezenlerin yaratılma hikâyelerini izleme fırsatı bulacağımız bu dizinin isminin Bloodmoon olacağı, hatta başrollerinde Naomi Watts’ın oynayacağı söyleniyordu. Ama dün gece Hollywood Reporter’ın haberine göre dizinin yapımcısı Jane Goldman, dizinin daha pilot bölümünden iptal edildiğini duyurmuş. İptal edilme sebebi olarak, dizinin pilot bölümünün beğenilmemesini göstermiş.

Bloodmoon dizisinin iptali haberi internette dolaşırken hemen hemen aynı saatlerde Game of Thrones’un orijinal Twitter hesabından bir tweet atıldı ve bir kez daha şok olduk. Daha ilk dizinin yapımının iptal olduğu haberini sindiremeden yapımcılar Targaryen ailesinin doğuşunun ve Westeros’a hükmetme hikayesinin anlatılacağı House of Dragon dizisinin HBO için yapımlarına başlandığını duyurdu. Sanırım orijinal hikayenin bitirilişinden pek de memnun olmayan kanal sahipleri bu sefer yapımcı koltuğuna bizzat George R.R. Martin’i oturtmuş, yanına da Ryan Condal ve Miguel Sapochnik’i vermişler.

House of Dragon dizisi, George R.R. Martin’in iki kitaplık bir seri olarak düşündüğü ama henüz sadece ilkini yayımlayabildiği Fire and Blood kitabından uyarlanacak. Martin’in yine yarım bıraktığı bu seriyi ne zaman tamamlayacağı sorulduğunda ise ünlü yazar “Buz ve Ateşin Şarkısı serisi tamamlanmadan yayımlayamam” diyor. Biz de kendisine gün yüzü görmemiş hakaretlerimizin olduğunu hatırlatmak istiyoruz.

Ya abi eyvallah, çok güzel dizi yapıyorsun, hatta en iyisini sen yazıyorsun! Ama yeter. Bitir artık şu kitapları ya. Vallahi bir sen bir de Patrick Rothfuss yüzünden kafayı yiyeceğiz artık. Önce şu kitapları tamamlasan sonra dizisini çıkarsan daha iyi olmaz mı sevgili Martin? Yine yarım bir seri ile bizi kanser mi edeceksin sevgili Martin? Sonumuz Game of Thrones dizisi mi olacak sevgili Martin?

Birçoğunuzun deli gibi heyecanlı olduğu haberi böyle bitirdiğim için çok üzgünüm ama bir yerde patlamam gerekiyordu. HBO’nun yeni dizi izleme platformu HBO Max’da çıkacak House of Dragon dizisi için siz ne düşünüyorsunuz? Ya peki iptal edilen Bloodmoon dizisine üzüldünüz mü? Yorumlarınızı merakla bekliyorum.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.