Game of Thrones evreninde geçecek olan yeni spin-off dizisi A Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight için baş karakterleri canlandıracak oyuncular açıklandı.

Game of Thrones spin-off’u Dunk ve Egg isimli karakterlerin maceralarına odaklanacak. İki karakteri de oldukça yeni isimler canlandıracak. Peter Claffey, Ser Duncan the Tall nam-ı diğer Dunk isimli naif, genç ve cesur şövalyeye hayat verecekken; Dexter Sol Ansell ise Egg lakaplı karakteri oynayacak. George R. R. Martin’in Dunk ve Egg’in maceralarını anlattığı romanlardan ilki olan The Hedge Knight’ı işleyecek dizinin devam sezonları gelirse de sıra karakterleri içeren diğer romanlara da gelebilir.

Game of Thrones yazarı dizide de hem yapımcı olarak bulunacak ve hem de House of the Dragon dizisinin yazar odasında da bulunmuş olan Ira Parker ile beraber yazar olarak da yer alacak. Hiç bilmeyenler için dizinin uyarlandığı roman Game of Thrones’taki olaylardan yüz yıl öncesinde geçiyor. Targaryenların hala tahtta oturduğu ve en son ejderhanın da unutulmadığı bir dönemde bu umulmadık ve eşsiz arkadaşlığı inanılmaz bir kader, güçlü düşmanlar ve tehlikeli maceralar bekliyor.

Açıkçası Game of Thrones evreninin spin-offları pek de sempati ile yaklaştığım bir şey değildi ama House of the Dragon bunu kırdı. Dolayısıyla A Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight için de daha önyargısız olmaya çalışacağım. Hakkında benim de pek bir şey bilmediğim romanlar anladığım kadarıyla ton olarak daha ciddiyetten uzak ve mizahi yönü de olan eserler. Dolayısıyla ortaya çıkan şey insanları farklı bir noktadan yakalayabilir belki de.

Seçilen oyuncuların ünlü olmaması da başka bir iyi yön olabilir. Game of Thrones başlamadan önce genç kadronun ne kadarını daha önce bir yerlerde izlemiştik ki? Bu arada henüz resmi olarak duyuru gelmese de birkaç tane daha spin-off dizisinin erken aşamalarda olduğunu söyleyelim. Bunlar arasında Jon Snow da var, genç Sea Snake’in maceralarını animasyon formatında anlatmak da var, yakın zamanda Aegon’un Westeros’u fethedişinin işlenmesi de yine söylentiler arasına eklendi.

Game of Thrones evrenine dair yeni yeni yapımlar görmek hoşunuza gidiyor mu? Bu haberi okuyana kadar eserden haberiniz var mıydı? Westeros tarihine dair “Yapsalar da izlesek.” dediğiniz spesifik bir olay var mı? Kafanızda belirenleri çok da bilinmeyen kelimeleri kullanarak yazıya dökün.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.