Önceki yazımda biraz sert çıkışmıştım, Warcraft filmine Comic-Con’da yeterince önem verilmedi, hele biz katılamayanları iki posterle geçiştirmeye çalıştılar diye. Tabii ki uluslararası alanda yorumlarımın gücünün ve etkisinin farkında oldukları için -kimlerse artık, yetkili kişiler işte- cep telefonumdan aradılar ve “Özür dileriz, ne deseniz haklısın, ne yapsak da size kendimizi affettirsek?” dediler. Ben de sinirim henüz geçmediği için bir oyun yapayım şunlara, imkansızı talep ediyim, “Azeroth göğünde bir Gryphon’ın sırtında uçurun beni o zaman” dedim.

“Tamam üstad hemen hallediyoruz” diyince herhalde ciddiye almadılar beni diye düşündüm, “Dur ben bir kötü yazı yazayım, kimse izlemesin şu filmi” -gücümün farkındayım- derken telefonum yine çaldı. Telefondaki ses “Beğendiniz mi, olmuş mu?” diye soruyor. “Neyi?” dedim. “Azeroth semalarında uçmayı?” dedi. Uzun lafın kısası, teşekküre gerek yok, sayemde hepiniz bu hayalinizi gerçekleştirebileceksiniz.

Hala Comic-Con’daki fragman paylaşılmasa da Legendary’nin Youtube sayfasında bugün bir teaser yayınlandı. Geçenlerde uygulaması da yayınalnan bu interaktif videoda Azeroth’un üzerinden bir Gryphon’un yardımıyla uçuyoruz. İşin interaktif tarafı ekranı sağa sola oynatarak Azeroth’un farklı yerlerine bakabilmemiz. İlk izlediğimde neymiş bu diye karıştırırken bir anda altımdaki Gryphon’ın kafasını görünce bir heyecanlandım. Artık biraz eski haber oldu ama bu zevki görmemiş olan varsa, onlar da tatsın istedim.

Her ne kadar filmden sahneler içeren bir frangmanı tercih etsem de bu Industrial Light and Magic tarafından yapılan yaratıcı çalışmayı da takdirle karşılıyorum. Üzerinde uğraşılması ve güzel görülmesi ayrı, yayınlanan bir videoda spoiler yememek ayrı güzel. Legendary, Universal, Blizzard işbirliğiyle çekilen ve kadrosunda Travis Fimmel (Sir Anduin Lothar), Dominic Cooper  (King Llane Wrynn), Ben Foster (Magus Medivh), Ben Schnetzer (Khadgar), Ruth Negga (Lady Taria), Toby Kebbell (Durotan), Rob Kazinsky (Orgrim Doomhammer), Clancy Brown (Blackhand “The Destroyer”), Daniel Wu (Gul’dan), Paula Patton (Garona Halforcen), Dean Redman (Varis), Burkely Duffield (Calen), Daniel Cudmore ve Callum Keith Rennie (Moroes) bulunan film 10 Haziran 2016’da beyaz perdedeki yerini alacak.

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.