Anladığım kadarıyla Marvel kafa olarak şu anda sadece Ant Man’e odaklanmış durumda. İlginin başka herhangi bir yere kaymaması için ellerinden geleni yapıyorlar. Ne Kevin Feige röportajlarında başka filmlerle ilgili olay yaratıcı açıklamalar yapıyor, ne Civil War’la ilgili dedikodular çok ön plana çıkıyor. Bu sebeple Doctor Strange’den gelen bu casting haberi neredeyse hiç yankı uyandırmamış gibi görünüyor.

Bizim şu haberde dedikodu olarak paylaştığımız, Doctor Strange filminde The Ancient One rolünü Archangel Gabriel’den, Ice Queen’e pek çok ilginç karaktere hayat vermesiyle tanıdığımız Tilda Swinton’ın oynayacağı haberi bizzat oyuncunun kendisi tarafından onaylandı. Screen Rush sitesine verdiği röportajda açık bir şekilde “Hala görüşmeler mi sürüyor, yoksa anlaşma tamamlandı mı?” sorusuna “Tamamlandı” diye cevap veren Swinton, karakteri oynamak için duyduğu heyecanı da röportajda paylaşmış.

tilda-gabriel

Kendisinin büyük bir Marvel hayranı olduğunu söyleyen Swinton, Doctor Strange’in yer aldığı dünyanın fazlasıyla heyecan verici olduğunu eklemiş. “Hem aktör hem de bir hayran olarak bu dünyanın gelişimini görmek için sabırsızlanıyorum. Buradaki olay yaratıcılık. Çok farklı bir şey bu. The Ancient One’ı oynama fikri çok iç gıdıklayıcı. Buna hayır diyemezdim” diyerek role olan motivasyonunu anlatan Swinton, kendisine Ibris Elba’nın Marvel’la ve bu tür filmlerde çalışmanın zorluklarından bahsettiğinin hatırlatılması üzerine de “Onun için üzüldüm, ama ben bu iş fazlasıyla hazırım. Kolay kolay bu işten sıkılacağımı düşünmüyorum” diye cevap vermiş.

Açıkçası çizgi romanda da çok aklıma yatmayan doğaüstü olayların MCU’ya dahil edilecek olmasından dolayı biraz tedirgin olsam da, Marvel’ın bu tarz tedirginlikleri olanların önyargılarını kırmak için bu filmde kadro seçiminde yıldız etkisini daha fazla önemsediğini düşünmeden edemiyorum. Normalde kendi yıldızlarını yaratmayı, daha çok potansiyelli oyuncuları tercih eden Marvel bu filmde büyük isimleri kullanmaktan hiç çekinmiyor.

tilda-swinton2

Oscar adayı Chiwetel Ejiofor’ın da Baron Mordo’yu oynayacağı söylentilerini düşünürsek ne kadar olumsuz fikre sahip olursak olalım, sırf kadroyu ve karakterler üzerindeki değişiklikleri görmek için bile görülmesi gereken bir film olma yolunda hızla ilerliyor Doctor Strange. Kadronun görüntüsünün bile doğaüstü durduğu gerçeğini de eklemeden edemeyeceğim. Siz bu casting haberiyle ilgili neler düşünüyorsunuz?

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.