Birbirinden farklı platformlar tarafından her gün üstümüze, birbirinden farklı onlarca içerik atılıyor. Artık bu duruma o kadar alıştık ki resmen içerik arsızı olduk. Eğer bir ayda, belirli bir sayının altında film ya da dizi çıkarsa burun kıvırmaya başladık. Fakat bazı zamanlar, bu içerik bolluğu içerisinde kaybolabiliyor; tüketmekten keyif alacağımız bazı yapımları kaçırabiliyoruz. Peki, buna kim dur diyecek? Tabii ki Geekyapar! Bundan sonra her ay düzenli şekilde önümüzdeki ay çıkacak olan; beş film, beş dizi ve beş oyunu listeleyeceğiz.

E, daha ne duruyoruz? Hemen Mart 2023’de görücüye çıkacak olan film, dizi ve oyunları içeren listemize başlayalım.

Mart Ayında Çıkacak Filmler

1) Creed 3

  • Çıkış tarihi: 3 Mart
  • Platform: Sinemalar

Şunu açıkça belirtmeme izin verin: Creed serisi, Rocky serisini çoktan geride bıraktı. İlk iki filminde Rocky serisindeki nostalji öğelerinin üzerine sağlam temeller atan Creed; oyunculuklar, müzikler, diyaloglar ve dövüş sekanslarıyla ustasını geçen bir çırak gibi yükseldi gözümüzde. Şimdi serinin üçüncü fragmanına bakmalı ve artık Creed serisinin, olabilecek en iyi dövüş serilerinden biri olduğunu kabul etmemiz gerektiğini düşünüyorum. Bu ay izleyeceklerimizin başında kesinlikle Creed III geliyor. Tabii ilk iki filmi yeniden izlememizi saymazsak.

2) Scream VI

  • Çıkış tarihi: 10 Mart
  • Platform: Sinemalar

Çığlık serisi kadar popüler kültüre etki eden başka bir korku yapımı bulmak gerçekten çok zor. Öyle ki artık bu maskeyi gördüğümüzde aklımıza korku filmleri değil, birbirinden komik parodiler geliyor. Yine de bu Scream’in kalitesinden bir şey götürmüyor tabii. Courtney Cox, Melissa Barrera gibi isimlerin yer aldığı oyuncu kadrosuna bir de Wednesday dizisiyle interneti yerle yeksan eden Jenna Ortega katılınca, bizim de Scream VI’yı listeye almaktan başka çaremiz kalmıyor. İllaki izlenecek!

3) Shazam! Fury of Gods

  • Çıkış tarihi: 17 Mart
  • Platform: Sinemalar

Her zaman olduğu gibi şimdilerde de DC hakkında bir sürü şey konuşuyoruz. DC film evreni için yapılan açıklamalarda oldukça radikal kararlar alındı, evrende yer yerinden oynadı. Tüm bunları düşündüğümüzde Shazam! evrenin neresinde kalıyor emin değiliz. Ama inanın umurumuzda da değil çünkü ilk Shazam! filmi kadar eğlenceli olmasından başka bir şey beklemiyoruz bu filmden. Fragmanlara bakılırsa da beklediğimizden çok daha eğlenceli bir fim geliyor. Daha ne olsun?

4) John Wick 4

  • Çıkış tarihi: 17 Mart
  • Platform: Sinemalar

Yani arkadaşlar ben gerçekten anlam veremiyorum. John Wick serisi nasıl oldu da hayatımıza girdi, bizi kendine bağladı ve her filmini merakla beklememizi sağladı, inanın bilmiyorum. Ama buradayız işte. Eşinden hatıra kalan köpeği öldürüldü diye koca bir şehri dolduracak kadar insanı mezara sokan John Wick’in maceraları kaldığı yerden devam ediyor ve biz de izlemek için en önden biletimizi alıyoruz. Şaşılacak şey doğrusu!

5) Tetris

  • Çıkış tarihi: 31 Mart
  • Platform: Apple TV+

Son yıllarda oyun filmleri giderek daha fazla popülerleşmeye başladı. Fakat kim Tetris’in geliştirilme hikâyesinin bir filme uyarlanacağını tahmin edebilirdi ki? Daha da ilginç olanı, kim bu filmin fazlasıyla heyecan verici gözükeceğini iddia edebilirdi? Taron Egerton’un başrolünde oynadığı Tetris filmi kesinlikle bu ayın izlemesi en keyifli filmlerinden biri olacak gibi gözüküyor. Büyük bir merakla bekliyoruz.

1 2 3
Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

1 Comment

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.