Birbirinden farklı platformlar tarafından her gün üstümüze, birbirinden farklı onlarca içerik atılıyor. Artık bu duruma o kadar alıştık ki resmen içerik arsızı olduk. Eğer bir ayda, belirli bir sayının altında film ya da dizi çıkarsa burun kıvırmaya başladık. Fakat bazı zamanlar, bu içerik bolluğu içerisinde kaybolabiliyor; tüketmekten keyif alacağımız bazı yapımları kaçırabiliyoruz. Peki, buna kim dur diyecek? Tabii ki Geekyapar! Bundan sonra her ay düzenli şekilde önümüzdeki ay çıkacak olan; beş film, beş dizi ve beş oyunu listeleyeceğiz.

E, daha ne duruyoruz? Hemen Mart 2021’de görücüye çıkacak olan film, dizi ve oyunları içeren listemize başlayalım.

Mart Ayında Çıkacak 5 Film

1) Raya and The Last Dragon

 • Çıkış Tarihi: 5 Mart 2021
 • Platform: Disney+

Raya and The Last Dragon, daha ilk görüntülerinden itibaren beni inanılmaz derecede büyülemiş bir yapım. Yarattığı oldukça büyük fantastik dünya, olağanüstü güzellikte tasarlanmış farklı yaşam formları ve etkileyici animasyon kalitesiyle Walt Disney tarafından hazırlanan Raya and The Last Dragon, benim, izlenecekler listeme en yüksek sıradan girmişti. Babasından duyduğu efsanelerden yola çıkarak insanlarını birleştirecek son ejderhayı aramaya giden Raya’nın hikâyesini oldukça merak ediyorum. Sizin de bu güzel yapımı kaçırmamanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

2) Chaos Walking

 • Çıkış Tarihi: 5 Mart 2021
 • Platform: Sinemalar

Patrick Ness’in yazdığı Kaos Yürüyüşü üçlemesinden yola çıkarak uyarlanan aynı isimli film, kadınların ortadan kaybolduğu ve erkeklerin düşüncelerini dışarıya vuran “The Noise” isimli bir hastalığa yakalandıkları distopik bir dünyada, Viola isimli bir kadının belirmesinden sonra yaşanan olayları konu alıyor. Şurada fragmanından ayrıca bahsettiğimiz, içerisinde Tom Holland, Daisy Ridley ve Mads Mikkelsen gibi ünlü oyuncuları barındıran yapım, oldukça dikkat çekici gözüküyor.

3) Cherry

 • Çıkış Tarihi: 12 Mart 2021
 • Platform: Apple TV+

Mart ayında seyircisiyle buluşacak bir diğer Tom Hollandlı yapım ise Russo biraderlerin yönettiği Cherry filmi. Nico Walker’ın aynı isimli romanından uyarlanan film, aynı zamanda, yazarın kendi hayatından esinlendiği bir yapım olarak da öne çıkıyor. Tom Holland’ın, yazar Nico Walker karakterini canlandıracağı Cherry filmi; yazarın bir öğrenciden bir askere, âşık bir adamdan bir uyuşturucu bağımlısına kadar, hayatının beş farklı evresini konu alıyor. Hem posterleri hem de fragmanlarıyla oldukça ilgimizi çeken yapım, kendisine bir şans verilmesini hak ediyor.

4) Zack Snyder’s Justice League

 • Çıkış Tarihi: 18 Mart 2021
 • Platform: HBO Max

Tüm internet tarihi boyunca en çok konuşulan bir filmi size bir kez daha anlatmama gerek yok sanıyorum. DCEU severlerin uzun uğraşları sonucunda bizlerle buluşan bu yapımı, herkes oldukça merak ediyor. Eklenen sahneler filmi nasıl değiştirecek, daha önceki sahnelerin üzerinde ne kadar oynanacak ve tabii ki Josh Whedon’un Justice League’inden daha iyi bir film izleyecek miyiz? Bunların hepsinin cevabını almak ve #releasethesnydercut efsanesinin sonucunu görmek için, sadece birkaç gün kaldı. Sabırsızlıkla bekliyoruz.

5) Godzilla vs. Kong

 • Çıkış Tarihi: 31 Mart 2021
 • Platform: HBO Max

Legendary Entertainment’ın kurduğu Monsterverse’ün en yeni filmi Godzilla vs Kong filmi için heyecanlı değiliz desek yalan olur. Tamam, ortaya mükemmel bir film çıkmayacağının hepimiz farkındayız ama King Kong ile Godzilla’nın birbirinin ağzına ağzına vurduğunu izlemek, oldukça eğlenceli olacak. O yüzden patlamış mısırlarımızı alacağız ve bu filmi izleyeceğiz.

Mart Ayında Çıkacak 5 Dizi
Mart Ayında Çıkacak 5 Oyun

1 2 3
Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

1 Comment

 1. Disco Elysium’u oynamadığım için ilk kez sevindim. The Final Cut’ı da heyecanla bekliyorum. O kadar güzel şeyler duydum ki oyunla ilgili 9/10 çıksa hayal kırıklığı olur.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.