Birbirinden farklı platformlar tarafından her gün karşımıza birbirinden farklı onlarca içerik çıkarılıyor. Artık bu duruma o kadar alıştık ki resmen içerik arsızı olduk; bir ayda, belirli bir sayının altında film ya da dizi çıkarsa burun kıvırmaya başladık. Fakat işte bu içerik bolluğu içerisinde kaybolmak işten bile değil; tanışsak çok seveceğimiz bazı yapımları kaçırabiliyoruz. Pekibuna kim dur diyecek? Tabii ki Geekyapar! Her ay düzenli şekilde sonraki otuz gün içerisinde çıkışını yapacak beş film, beş dizi ve beş oyunu listeliyoruz.

E, derdimiz belli ise daha ne duruyoruz? Hemen Ocak 2023’te görücüye çıkacak olan film, dizi ve oyunları içeren listemize başlayalım.

Ocak Ayında Çıkacak Filmler

The Fabelmans

The Fabelmans
  • Çıkış Tarihi: 6 Ocak 2023
  • Platform: Sinemalar

Jaws, E.T., Jurassic Park ve Schindler’s List ve hayatımızda yer bırakmış olan daha birçok filmin yönetmeni Steven Spielberg’in kendi hayatından da izler taşıyan filmi The Fabelmans ülkemizde bu ay vizyona giriyor. Normal şartlarda kasım ayında seyirciyle buluşacağı duyurulan filmin gösterimi Ocak 2023’e ertelendi, biz de Altın Küre’de En İyi Yönetmen ve En İyi Dram dâhil olmak üzere beş dalda adaylığı açıklanan bu filmi gözden kaçırmamanızı garanti altına almak adına tekrar yazmaya karar verdik.

The Pale Blue Eye

The Pale Blue Eye
  • Çıkış Tarihi: 6 Ocak 2023
  • Platform: Netflix

Edgar Allan Poe ismini tüm korku ve hüzün tutkunları ezbere biliyordur, kendisini yahut göndermesini içerisinde bulunduran Altered Carbon gibi birçok uyarlama da cabası. Netflix yapımı The Pale Blue Eye’da ise Poe, bu sefer bir dedektifin yardımcısı olarak, Harry Melling‘in canlandırmasıyla karşımıza çıkacak. Kadrosunda Christian Bale, Gillian Anderson ve Robert Duvall’ın da yer aldığı film, korkmaktan delilerce çekinsem de bu ay kesinlikle izleyeceğim filmler arasında.

A Man Called Otto

A Man Called Otto
  • Çıkış Tarihi: 13 Ocak 2023
  • Platform: Sinemalar

Uçurtma Avcısı ve Finding Neverland filmlerinin yönetmeni Marc Foster’ın en yeni filmi A Man Called Otto, emekli ve huysuz bir adamın hayatına son vermeye karar vermesini ancak bu yöndeki tüm girişimlerinin sinir bozucu komşularınca engellenmesini işleyecek. Fredrik Backman’ın 2012 tarihli A Man Called Ove romanından uyarlanan filmin başrolünde Tom Hanks var, senaryo ise Life of Pi’nin senaristine emanet. Eh, bize de komediyle dramı birleştiren bu yapımı çıkar çıkmaz izlemek düşüyor, listeye ekledik!

Babylon

Babylon
  • Çıkış Tarihi: 20 Ocak 2023
  • Platform: Sinemalar

Başrollerinde Margot Robbie, Brad Pitt ve Diego Calva’nın bulunduğu Babylon bizleri, Robbie ve Pitt’i Once Upon a Time in Hollywood’dan sonra bir başka Hollywood dönem filminde izlemeye davet ediyor. Bu sefer 60’lara değil 20’lere gidiyoruz ve olayları da sinemanın sessiz dönemden çıkış sürecinde adından söz ettiren bir aktör ile gözünü yıldızlığa dikmiş hırslı bir aktris adayının gözünden izleyeceğiz.

Close

Close
  • Çıkış Tarihi: 27 Ocak 2023
  • Platform: Sinemalar

Bu ayın en dokunaklı filmi Close, aralarındaki bağları trajik bir şekilde kaybeden iki dostun hikâyesini anlatacak. Cannes’da Jüri Büyük Ödülü’nü kazanan film, yönetmen Lukas Dhont’un ikinci filmi. Ülkemizde ne zaman vizyona sokulur mu bilemiyorum tabii ama A24’ten kötü iş çıkmıyor, biz de hemen bakar olduk.

Ocak Ayında Çıkacak 5 Dizi

Ocak Ayında Çıkacak 5 Oyun

1 2 3
Author

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.