“Gelmiş geçmiş en çok hasılat elde eden aktör” olmak, biraz acayip bir durum. Bir yandan gerçekten de büyük bir ölçüt, zira bu kadar fazla büyük gişelere oynayan filmde, bu kadar sık oynuyorsanız belirli bir kaşeniz var demektir. Ama öte yandan, sizin starlığınızla da direkt olarak korelasyon içerisinde olmak zorunda de değil. Mevzubahis filmlerin tümünde yan rol de üstlenmiş olabilirsiniz.

Ki, mevcut liste de biraz öyle aslında. Bir numarayı geçtiğimiz seneki Force Awakens çıkışıyla Harrison Ford ele geçirdi. Kabul, Ford gerçek bir başrol, onu bir numaraya koyan toplam 4,871 milyar dolar hasılatın çoğunda filmin en üstünde onun adı yazıyordu. Ama ikinci sıradaki Samuel L. Jackson ve üçüncü sıradaki Morgan Freeman, ekseriyetle Avengers, Star Wars, The Dark Knight gibi büyük filmlerdeki yan rolleriyle girdiler buralara.

black_widow_scarlett_johannsson_avengers_movie_hd_wallpaper-wide

Fakat bugün bizim bu mefhumu haberimize konu etmemizin sebebi başka. Gişe kayıtları söz konusu oldu mu dünyanın en ileri gelen otoritesi olan Box Office Mojo sitesi, güncellenen rakamların ardından “Gelmiş geçmiş en çok hasılat elde eden oyuncu” listesinde ilk 10’a bir kadının girdiğini duyurdu. Kendisi, yani an itibariyle gelmiş geçmiş en çok hasılat elde eden aktris, Scarlett Johansson. En azından, BOM’un hesapladığı Amerika gişesi söz konusu oldu mu durum bu.

Johansson kariyeri boyunca toplam 3,332 milyar dolar hasılat elde ettirmiş çektiği filmlerle. Toplam 37 filmde rol almış ki, bu da film başı gişe ortalamasını 90 milyon dolar yapıyor. Bu bakımdan Johansson üstündeki bazı isimlerden yüksek. En çok gişe getiren filmi ise haliyle The Avengers ki, Johansson’un istatistiğini şişiren şey de MCU bünyesindeki işleri zaten. Açıkçası bu, Johansson’un yıldız statüsü ile ilgili yanlış bir veri değil. Gerçekten de Amerikalı aktris an itibariyle dünyanın en popüler aktrisi. Sizce de öyle değil mi? Ne dersiniz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.