Eğer bugün Disney’nin kendi iç animasyon şirketine dair bir ikinci rönesans döneminden söz ediyorsak, bu dönemin göbeğinde video oyunlarına dair muhteşem göndermeleri ve felaket keyifli karakterleriyle Wreck-It Ralph de duruyor; bunu da unutmamak lazım. Rich Moore’un yönettiği, senaryosunu da Phil Johnston ile Jennifer Lee‘nin yazdığı 2012 tarihli film merkezinde 80’lerin oyun dünyası olmasına rağmen nesiller ötesine hitap edebilen bir hikayeye sahipti. O yüzden de devamının gelmesini baya bir merakla bekliyorduk.

O merak bugün bir Facebook Live duyurusuyla sonuçlandı. Disney, Wreck-It Ralph 2‘nin resmen geleceğini duyurdu. Film 9 Mart 2018 tarihinde vizyona girecek. Filmin yönetmenlik koltuğunda yine Rich Moore var, ancak bu sefer sorumluluğu Phil Johnston ile paylaşacak. İlk filmin başrolleri John C. Reilly ve Sarah Silverman da Ralph ve Vanellope karakterleri olarak geri dönecekler. Konu ise Ralph’in atari salonunu terk edip interneti kırmasını konu alacakmış.

05 Wreck-It Ralph

Rich Moore’un bu noktada Facebook Live sunumunu sanki bir hata olmuş gibi yarıda kesmesi, yaratıcı ekibin olaya daha dakika birden çok kesif bir mizah zekasıyla yaklaştığını gösterdiği için bize baya kıymetli geldi. Ancak ondan daha da kıymetli gelen şey, Wreck-It Ralph 2‘yi bu kadar beklememize sebep olan şey. Moore ve Johnston, ilk filmin hemen ardından ikincisi üzerinde çalışmaya başlamışlardı aslında; ancak arada o sırada sürüncemede kalan bir Disney filmini kurtarma görevi üstlenmek zorunda kaldılar. Zootopia.

Disney baya “Arkadaşlar size ihtiyacımız var” diyerek Zootopia’nın başına çağırdı Johnston ve Moore’u. Kurtarmaya geldikleri filmi 2016’nın en etkileyici filmlerinden biri yapabilen adamlar, baştan beri kendileri kurguladıkları devam filmiyle hakikaten interneti kırabilirler bence; bir problem yok. Wreck-It Ralph gerçekten oyun seven, sevmeyen herkese hitap edebilecek özel bir filmdi. Zootopia’nın sosyal adalet hissini de hafiften, yine aynı incelikle denkleme katarsa, tadından yenmez diyorum ben. Siz ne diyorsunuz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.