Ben, Kış Rüzgarları’nı elime alacağım konusunda umutlanmaktan hayli yoruldum. 2014’ten beri her yıl bir müjde veriliyor kitabın çıkmak üzerine olduğuna dair. Sonra Martin Efendi çıkıp, sandığımdan daha geç bitecek herhalde ya, diyor ve tüm umut, heves, heyecan gırtlağımızda takılı kalıyor. Bu yüzden her hayal kırıklığı ardından bir daha heyecanlanmayacağım diyorum, çıkacağı varsa çıkar. Ama bir şeyin tutkunu olmak, onun geeki olmak bu dediğim soğuk kanlılığa çok ters gidiyor. Yine her bir ihtimalde bayram havasına giriyorum.

Ancak benim yaşadığım heves ve hayal kırıklığı döngüsünü siz okurlarımıza da yaşatmak istemediğimden, en azından bu sefer daha temkinli yaklaşıyorum elimizdeki habere. George R. R. Martin her ne kadar yetmişine merdiven dayamış olsa da internetle arası iyi bir yazar: Sık sık bloglara yazıyor, okurlarıyla sohbet ediyor ve sorulara cevap veriyor. Geçtiğimiz gün de LiveJournal üzerindeki blog hesabında, sıradaki kitaba sabırsızlanan bir takipçisine bir yorum yazdı Martin. “Henüz bitmedi…” dedi açık açık. “…ama ilerleme kaydettim. Yine de geçen yıl, bu zamana bitiririm diye umuyordum.” Yorum bu noktaya kadar Martin’in her ay yaptığı açıklamadan daha fazlasını barındırmıyor. Ancak şöyle devam ediyor yorum: Kitabın bu yıl çıkacağını düşünüyorum. (Ama hey! Geçen yıl da aynısını demiştim.)


Hiçbir şey değilse bile Martin’in kendini bildiğini görmek güzel. Gerçekten de geçen sene buna çok benzer bir açıklama yapmış, sonra umduğu gibi gitmediğini söylemişti Buz ve Ateşin Şarkısı’nın bestekarı. Hatta bir panelde Stephen King’e dert yanmış, ondan hızlı yazmanın taktiklerini istemişti. Bu nedenle ben Martin’in verdiği tarihlere inanmamanızı tavsiye ediyorum sizlere, ben de inanmamaya çalışacağım. Çünkü biliyorum ki inandığım an Martin’den umduğu gibi gitmediğine dair bir açıklama duyacağız ve hayaller Dar Deniz’in derinliklerini boylayacak.

Sizleri çok heyecanlandırmadan haberi paylaştığıma göre şimdi gidip kitaplığımdaki Buz ve Ateşin Şarkısı rafına Kış Rüzgarları’nın da sığacağından emin olmalıyım. Sonuçta bu yıl kitap çıkacakmış, değil mi?

Author

Lord olmak için yola çıkan gariban geek kendini bir anda yazar olarak buldu. Geek kültürüyle küçük şakalaşmalarını, sinemayla flörtlerini yazıya dökmek için burada. Muhitte Geek_Lord olarak bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.