Bilirsiniz, bir süredir Inhumans filmi için birçok sıkıntılar yaşanıyordu. Vizyona girecek Marvel filmleri arasında kah ileriki tarihlere ertelendi, kah iptal edildi denildi… Sonra hop dizisi çıkacak diye duyuruldu, ardından bir daha filmiyle ilgili gelişmeler gösterildi. Bu durum iyice Arap saçına dönse de, şu an için hem bir Inhumans dizisi hem de filmi 2017 senesinin sonuna doğru gelecek diye bekleniyor, tabii yine aleyhine bir gelişme yaşanmazsa.

Inhumans konusu ilk gündeme geldiğinde, çoğu çizgi roman okuyucusunun aklına direkt olarak “Royal Family”nin geliyor oluşu elbette çok doğal. Hatta öyle ki bu vesileyle, Marvel evreninde bir Black Bolt liderliğindeki kilit ekiplerden birini görme heyecanı da ister istemez her hayranda yeşeriveriyor. E tamam da, uzun süredir sadece sözde var olan bu Inhumans projeleri için henüz hiçbir şeyi belli değilken ne gibi umutlar beslememiz gerekiyor?

MCU’da her şeyin çizgi roman evrenine uyma zorunluğu olmaması gibi -en azından küçüklü büyüklü değişikliklerin yapıldığı göz ardı edilemez- bir gerçek var ve Inhumans yapımları için de hayranlar ilk günden bu yana haklı olarak Royal Family hikaye örgüsü bekliyordu. Öğrendiğimiz son gelişmeye göre bu beklenti pek de yersiz ve haksız kalmamış, ekilen umutları da bir güzel biçmeye olanak tanımış.

Comicbook.com’un bir haberine göre, Inhumans projeleri için yedi karaktere dair küçük detaylar elde edilmiş. Bu karakterlerin isimleri bizim bildiğimiz gibi Black Bolt, Medusa, Karnak, Gorgon ve diğer tüm Royal Family üyelerinin isimlerini doğrudan taşımıyor. Fakat yine Comicbook.com’un belirttiğine göre, adlarının baş harfleri çizgi romandaki asıl karakter isimlerine işaret ediyor bir şekilde. Peki bu yedi karakterler kimler, hangi bilgiler var elimizde?

inhumans_1238856

  • Broderick – Erkek, 30-40 yaşlarında, beyaz ırka mensup. Tek bir bakışı bile ciltler doldurmaya yeter. Güçlü, dikkatli ve biraz da gözlerden uzak. Sorgulanmaya ya da birine cevap vermeye alışkın değil.
  • Marjorie – Kadın, 30-40 yaşlarında, beyaz ırka mensup. Kocasına karşı zeki ve zarif bir danışman. Başkaları onu yalnızca çekici bir surat olarak gördüğü için, eşiyle olan ilişkisi dışında kendine bir yer bulmakta zorlanıyor. Güçlü ve işini bilen biri. Gerektiği durumlarda kuralları çiğnemekten korkmaz.
  • Marty – Erkek, 30-40 yaşlarında, beyaz ırka mensup. Broderick’in kardeşi. Zeki, çekici ve net biri. İçten içe güce karşı büyük arzu duyar.
  • Kevin – Erkek, 30-40 yaşlarında. Fiziğine oranla zekası en iyi silahı. Her zaman bir planı vardır. Hayata, bardağın hep yarısını boş, çatlak ve kirli açısından bakar. Bu bakış açısına rağmen oldukça eğlenceli ve espritüel biridir.
  • Grady – Erkek, 25-35 yaşlarında. Aceleci ve atılgan biridir. Kavga etmek, sarhoşluk ya da kadınlar gibi birçok konuda başını sık sık belaya sokan içgüdüsel kontrol problemleri vardır. Hayatı sever ve iyi ya da kötü fark etmeden anı yaşar.
  • Christine – Kadın, 18-25 yaşlarında, beyaz ırka mensup. Duygusal olsa da dünyada hayatta kalabilmenin yollarını hala öğreniyor. Gençliğin getirdiği bir kibre sahip. Sabırsız ve bağımsız olmasına rağmen ailesine derinden bağlıdır.
  • Timothy – Erkek, 25-35 yaşlarında. Bu karakter için özel efekt kullanılması gerekiyor. Son derece atletik. Yoğun baskı altında sakin kalabilir ve bir işin halledilmesi gerekiyorsa elinden gelen her şeyi yapmaya hazırdır.

Bu şekilde açıklamalarıyla yer alan karakterlerin sırasıyla Black Bolt, Medusa, Maximus, Karnak, Gorgon, Crystal ve Triton olduğu konusunda neredeyse herkes hemfikir. Comicbook.com’un yaptığı yoruma göre de baş harflerinin bizzat bu sıralamaya işaret etmesi bir yana, karakterlerin açıklamasıyla uyuşan özellikleri de bu ihtimali bir hayli güçlendiriyor. Royal Family üyelerinden şimdilik tek eksik teleport yetenekli Lockjaw, ailenin sadık köpek dostu. Açıklaması yer almayan Lockjaw için henüz bir fikir yürütülmese de, yapımların birinde mutlaka yer alacağı düşünülmekte. Yine de şimdilik eldeki bilgiler bu kadar.

uncanny-avengers-1-inhumans-var.0.0

Kısa karakter analizlerini öğrendiğimiz bu “Kraliyet Ailesi”ne dair daha ayrıntılı bilgi okumak isterseniz, hemencecik sizi Süper Kahraman Ansiklopedisi yazı dizimizin Inhumans başlığına yönlendirelim. Zira okuduğunuz zaman, Inhumans ekibine ve evrendeki yerlerine dair kısa yoldan gerekli her şeyi öğrenmeniz mümkün.

Hem filminin hem de ABC dizisinin net tarihi için 2017 Eylül’ünü takvimlerinizde işaretleyin, zira internetteki bilgilerin ışığında -eğer bir değişiklik yaşanmazsa- bu senenin sonuna doğru Inhumans projelerine merhaba diyeceğiz! O vakte kadar da sıkı durun, takipte kalın; ama en önemlisi de geek kalın!

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.