Marvel Sinematik Evreninin en güzel yanı ne biliyor musunuz? Kıyıda köşede kalan ve unutulmaya yüz tutmuş birçok kahramanı izleyenlerle buluşturup insanlara, bu kahramanları tanıma fırsatı vermesi. Yani bir düşünün, 2008 yılında Robert Downey Jr. bir mağarada Mark I kostümünü yapmasaydı Iron Man bugün kaç kişinin en sevdiği süper kahraman olurdu? Ya da James Gun, Guardians of the Galaxy filmini bu kadar güzel olmasını sağlamasa kaç kişi Groot ismini duyardı? Öyle görünüyor ki Kevin Feige yeni bir az bilinen kahramanı bizimle tanıştırmaya hazırlanıyor; Shang-Chi kendi filmiyle beraber MCU’ya giriyor.

D_9dsf0UwAANGG-

Marvel çizgi roman evreninin azılı kötü adamlarından biri olan Zheng Zu’nun oğlu Shang-Chi, babasının kötülüğe giden yolundan kendini kurtarması bir yana kendini geliştirerek Marvel’ın en güçlü süper kahramanlarından birine dönüşmüştür. Yeteneklerini şan ve şöhret için harcamak yerine dünyayı gezerek hayatını dövüş sanatlarına adamıştır. Herhangi bir süper gücü olmasa da Shang-Chi, Marvel’ın yumruk yumruğa dövüşlerde en güçlü süper kahramanlarından biri olarak anılır. Bedenindeki Chi’de ustalaşması sayesinde metalleri bükecek kadar güçlü ve mermilerden kaçacak kadar hızlı biridir.

Filmin konusu ise MCU takip edenler için çok tanıdık diyebilirim. 2008 yılında daha ilk Iron Man filminin kötüsü olan Obadiah Stane’in, Tony Stark’ı kaçırması için tuttuğu Ten Ring örgütü bu filmin baş düşmanı olacak gibi gözüküyor. Ayrıca yine Iron Man’in üçüncü filminde sahtesinin karşımıza çıktığı Mandarin de bu filmde orijinal haliyle karşımıza çıkacağa benziyor. Bütün bu göndermeler bir yana, Feige, Ant-Man filminde Ten Ring’e ait bir gönderme olduğunu ama bunu görmediğimizden emin olduğunu söylüyor.

pddscjpvs8t01

Destin Daniel Cretton tarafından yönetilecek filmde Shang Chi rolü için ödüllü oyuncu Simu Liu tercih edildi. Simu Liu’nun karşısındaki kötü adam Mandarin’i oynayacak olan Tony Chiu-Wai Leung ise tek başına bütün filmi gölgede bırakacak büyüklükte bir oyuncu.

İsminin Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings olacağını bildiğimiz film 2021 yılının Şubat ayında izleyici karşısına çıkacak. Şimdilik meraktan başka bir duygumuz yok. Bekleyip sonunun Iron Fist gibi olmaması için dua edeceğiz artık. Peki siz Shang-Chi hakkında ne düşünüyorsunuz? Meraklandırabildik mi sizi?

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.