Marvel Cinematic Universe’ü seven insanlar olarak çoğu konuda anlaşıyoruz. Ama söz konusu Thor filmleri olunca fikir ayrılıkları da beraberinde geliyor. Kimisi ilk filmler de güzeldi diyor, kimisi söylemediğini bırakmıyor, kimisi Ragnarok bir şaheserdi dese de kalanları beğenmiyor. Yine de öyle veya böyle Endgame’de efsane üçlüden kendi mutlu sonuna kavuşmayan tek kişi olan Thor’un macerası dördüncü film ile birlikle devam edecek gibi gözüküyor.

Thor-4-Love-And-Thunder-Release-Date-Cast

MCU’nun belki de en çok değişime uğrayan süper kahramanı olan Thor, kendi filmlerinde mitolojiye yakın bir tutum sergilemeye çalışmış ama bunu başaramamışlardı. En güzel Thor uyarlamasını Avengers filmlerinde görmeye başlamışken Thor: Ragnarok filmi için yönetmenliğe Taika Waititi seçildi ve karakter bir değişiklik daha yaşadı. Her ne kadar mitolojik bir Ragnarok filmi görmek istediğimden dolayı benim için bu film bir hayal kırıklığı da olsa, sinematografik anlamda en iyi MCU filmlerinden biri olarak çoğu insanın beğenisini topladı. Taika Waititi’nin değişikliğini takip eden Infinity War’da tam olarak istediğimiz Thor’a kavuşmuştuk ama sevincimiz çok da uzun sürmemiş ve Endgame’de şişman, Fortnite oynayan bir Thor figürü ile karşılaşmıştık.

Thor’un bu inişli çıkışlı serüveni Kevin Feige’in gözünde tam olarak sonlanmamış olacak ki Endgame’in bitişinde Iron Man ve Captain America’ya bir son yazılırken Thor’un macerasının devam ettirileceği kararını aldı. Herkes Thor’un GotG ekibi ile birlikte yeni maceralar yaşayacağı düşünse de görünüşe göre Feige, Taika Waititi’nin Ragnarok’ta yaşadığı başarıyı solo bir Thor filminde sürdürmek niyetinde.

Taika Waititi’nin yeniden yönetmen koltuğuna oturacağı Thor’un dördüncü filmi için Chris Hemsworth ve Tessa Thompson şimdiden hazırlıklara başladı. Şimdi sıkı durun; Ragnarok filminde iyi bir ikili olarak izleyici karşısına çıkan bu oyuncuların yanı sıra Thor: Dark World filminden beri görmediğimiz Natalie Portman da Marvel evrenine geri dönüyor, hem de kadın Thor olarak.

thor-love-and-thunder

Açıkçası ben Taika Waititi ve Kevin Feige’in aklında ne var bilmiyorum. Kavga dövüş ayrılan Natalie Portman’ın yeniden MCU’ya dönmesi bir yana, Ragnarok filminde aralarında kıvılcım başlayan Thor ve Valkyrie ilişkisinin ne olacağı da merak konusu. Filmin isminin de Thor: Love and Thunder olduğunu düşünürsek Thor’un bir aşk üçgeninde gidip gelmesi oldukça olası gözüküyor.

2021 yılının Kasım ayında çıkacak film için şimdilik bildiklerimiz bunlar. Açıkçası MCU Thor’u beni başlangıcından beri hayal kırıklığına uğrattığı için pek heyecanlanamadığımı söylemek istiyorum. Zeki Demirkubuz’un dediği gibi “Thor filmine dair hiçbir şeyin, hiçbir zaman benin dilediğim gibi olmayacağını biliyor, artık bundan acı duymuyorum.” Yine de sizin fikirlerini çok merak ediyorum. Siz ne diyorsunuz Thor’un yeni filmine?

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.