Eğer sıkı bir Geekyapar takipçisiyseniz, Marvel’ın gizli hazinesi Agents of SHIELD dizisini ne kadar çok sevdiğimizi biliyorsunuzdur. Hatta dizinin dördüncü sezonunda Robbie Reyes olarak karşımıza çıkan Gabriel Luna’yı gördüğümüz andan beri övmelere doyamadığımızı, kendi dizisini çekmesini deli gibi beklediğimizi de fark etmişsinizdir. Marvel sonunda evrene yolladığımız bu mesajları duymuş olacak ki beklentilerimizi bir nihayete erdirdi ve geç gelen bir iade-i itibar yaparak Gabriel Luna’lı Ghost Rider dizisini duyurdu.

kapak

İnanır mısınız bilmem Agents of SHIELD‘ın dördüncü sezonu için Ghost Rider’ı duyurdukları gün daha dün gibi aklımda. Hepimiz “Tamam Agents of SHIELD güzel dizi ama Ghost Rider bambaşka bir seviye. Acaba altından kalkabilirler mi?” gibi sorularla meşgulken, Gabriel Luna’nın simitçi bıyıklı Robbie Reyes olarak fotoğrafları yayınlanmış bizim de aklımızdan bu sorular uçup gitmişti. Hele dizinin bölümleri yayınlanır yayınlanmaz coşkumuz sel olup akmış, Robbie Reyes’in çizgi romanlarını okuyup bu karakterin kendi dizisini hak ettiğini bağırmaya başlamıştık. Gabriel Luna da bizim bu coşkumuza ortak olmuş “Hele siz bir sevin biz dizisini çekeriz.” demişti.

Endgame’in çıkmasıyla beraber kavuştuğu rahatlıktan mı yoksa Netflix dizilerinin iptalinden sonra Disney’in kendi platformlarını canlandırma projelerinden mi bilinmez ama Marvel tam üç yıl sonra Gabriel Luna’nın mükemmel Ghost Rider performansını hatırlamış gibi gözüküyor. Daha önce Marvel’ın Runaways dizisini ekranlara taşıyan ve Disney’in %60 hissesine sahip olduğu Hulu, bu sefer de Ghost Rider’ı bizlerle buluşturmaya hazırlanıyor. Gabriel Luna’nın başrol olduğu ve Robbie Reyes’in hikayesini anlatacak ve 2020 yılında yayınlanacak dizi için yapımcılar şimdilik “Teksas ve Meksika sınırında, masumların intikam çağrılarına kulak veren şeytani bir anti kahramanın hikayesi” demekle yetiniyorlar.

hellstrom

Ghost Rider, Hulu ekranlarına yalnız gelmiyor; yanında cehennemden bir arkadaşını da beraberinde getiriyor. İlk defa 1972 yılında Ghost Rider Vol. 2 çizgi romanlarında karşımıza çıkan Daimon Hellstrom ve Ana Hellstrom’un hikayesini anlatacak Hellstrom dizisi de Ghost Rider ile aynı zamanda bizlerin beğenisine sunulacak. Marvel, Hulu ekranları için bu iki dizininin yanı sıra gelecekte aynı evreni paylaşacak Howard the Duck, Hit-Monkey,  MODOK, Tigra ve Dazzler gibi karakterlerin olduğu animasyonların da geleceğini duyurdu, onu da eklemiş olalım.

Açıkçası ben Ghost Rider’ın Charger’ını tekrar görmek için sabırsızlanıyorum. Şimdilik Agents of SHIELD ile bir bağlantısı olup olmayacağını bilmediğimiz bu iki dizi için yapımcı ekip de en az bizim kadar heyecanlı gözüküyor. Peki, siz ne düşünüyorsunuz Rider’ın tekrar ekranlara geri dönmesine? Heyecan var mı?

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.