Bu dakikaya kadar Marvel Cinematic Universe bünyesinde –farkında mıydınız bilmiyorum ama– iki üçleme bitirdik. Bir diğerini bu sene bitireceğiz, ve ardından gelecek sene de en büyük üçleme bitecek. Iron Man üçlemesi. Thor üçlemesi. Captain America üçlemesi. Avengers üçlemesi. MCU’nun ilk fazında başlayan ve serinin omurgasını oluşturan üçlemeler bunlardı. Ve bunların hiçbiri, başladığı yönetmenle bitmedi.

Iron Man serisinin ilk iki filmini Jon Favreau yönetmişti. Favreau bir aktör ve yapımcı olarak MCU bünyesinde kalmaya devam etti, ancak üçüncü filmde yönetmenlik görevini Shane Black‘e devretti. Captain America serisi bugün büyük ölçüde Russo biraderler ile anılıyor zira über-başarılı ikinci ve üçüncü filmler onların imzasını taşıyor. Ama orada da ilk film Joe Johnston‘ın elinden çıkma. Thor’un kafası zaten çok karışıktı hep, üç filmi de üç ayrı yönetmenden geldi. Avengers aslında Joss Whedon Ultron esnasında ömründen ömür kaybetmese bu onuru yaşardı, ama başından sonuna aynı yönetmenle devam eden ilk MCU üçlemesi olma şerefi Guardians’a kaldı.

Baby Groot

Geçtiğimiz günlerde, bir süredir internette dolaşan dayanaksız dedikoduların aksine James Gunn’ın gerçekten de Guardians of the Galaxy vol. 3’ü yöneteceği açıklandı  En erken 2020’de gelecek olan ve Marvel’ın dördüncü fazına dahil olacak filmin yazarı da yine James Gunn olacak. Amerikalı yönetmen, bunu da çok şirin bir şekilde duyurdu üstelik. “İlk soran gazeteciye söylemek yerine, Guardians evreninin en önemli kişileriyle paylaşmak istedim, sizlerle” deyip Facebook’tan yazdı Gunn ve müjdeli haberi verdi.

Gunn açıklamasında özellikle “herkesin yokmuş gibi davrandığı o üçüncü filmi yapmak istemiyordum” diye belirtmiş, ki inanıyoruz. Gunn yapmak istemeseydi bir Guardians 3 çıkardı muhtemelen, ama herhangi bir noktada Marvel “hayır, sen yapacaksın, ve bu şekilde yapacaksın” demezdi. Gunn muhtemelen şu an itibariyle Marvel’da diğer yaratıcılardan da yüksek bir özgürlük seviyesiyle hareket ediyor, zira hem onlara gaipten bir mega-hanedan verdi, hem de yaptıkları ana evreni çok da etkilemiyor. O yüzden biz samimiyetine güveniyor, Guardians 3’ü merakla bekliyoruz. Bakalım!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.