Salgının kötülüklerinin yanında bize kattığı bazı güzel şeyler de varsa onlardan biri, sanıyorum ki hiçbirinizin aksini iddia etmeyeceği bir şekilde, sanal buluşmalardır. Tabii ki tüm yapımlar ve etkinlikler için geçerli değil bu ancak şüphesiz ki hem salgından kaynaklanan hem de salgınla bütünleşen her türlü kesatlık, hepimize eğitimden iş hayatına, bazı şeyleri illaki yüz yüze, fiziksel varlığımızla bir yerde bulunmadan da gerçekleştirebileceğimiz gerçeğini gösterdi. Bugünkü haberimizin, daha doğrusu duyurumuzun konusunu oluşturan şekliyle ise yeni olmasa bile bin türlü farklı soruyu beraberinde getirdiği için göz ardı edilen bu gerçek, uzundur konuşulan ancak nasıl olacağı kestirilemeyen etkinlikler için, değerlendirilebilir bir alternatif sundu. Tüm toplantılar ve buluşmaların arasında Friends Reunion‘u, açık ara en fazla bekleneniydi. Şimdi de sırada, yirminci yılını kutlayan Harry Potter var.

1 Ocak 2022‘de, Harry Potter filmlerinin yirminci yıldönümü kutlamasını vesile ederek HBO Max bünyesinde gerçekleştirilecek olan buluşmadan bir duyuru trailer‘ı da yayınlandı, şöyle buyurunuz:

Bu kısacık tanıtımda Evanna Lynch (Luna), Robbie Coltrane (Hagrid), Mark Williams (Arthur Weasley) ve Matthew Lewis (Neville) olmak üzere sadece birkaç yüzü, kanlı canlı görüyoruz ancak sondaki isim listesi, altın üçlümüzle birlikte seri boyunca bizlerin aklına kazınan çok daha fazla karakteri göreceğimizi de kesinleştiriyor. Baba-oğul Jason Isaacs ve Tom Felton (Lucius ve Draco) dönüyorlar, Ralph Fiennes ve Helena Bonham Carter (burunsuz herif ve Bellatrix) kötüleri temsil edecekler; ağabey-kardeşler James ile Oliver Phelps ve Bonnie Wright (Fred, George ve Ginny) da olmazsa olmazlar zaten. Ian Hart (Quirrell) ve Alfred Enoch’ı (Dean Thomas) da bir kenara sıkıştırmışlar. Oyunculara, yönetmen Chris Columbus da eşlik edecekmiş. Elbette buluşma bünyesinde Gary Oldman‘ın Sirius’unu da göreceğiz ama onun ismini, lanet Bellatrix ile uzaktan yakından aynı cümlede anmak istemedim ve bence haklıyım… Sondaki isim listesi, “ve daha fazlası” ile bitiyor, özlediğiniz başka isimler varsa onlar için de ümit var demektir sanırım bu, mesela ismi bumblebee ile bağlantılı olan birisi belki? Bilemiyorum!

Artık yeterince büyümesine ve bu süreçte içindeki Harry Potter tutkusunu bastırmak için çokça uğraşmasına rağmen hatıralarındaki, her yeni kitabın çıkışını heyecanla bekleyen ve yaz tatillerinde seriyi bir kere daha baştan dönen o çocuğu unutmakta pek de başarılı olamayan biri olarak konuşuyorum: Bu buluşmadan iki-üç esprili anı, Wizarding World dedikleri şeyden de nostalji sömürüsü dışında çok fazla şey beklemiyorum ama elimde değil, seviyorum. Hem sevgili Joanne K. Rowling’in reunion‘a davetli olmaması da son bir tatlı dokunuş oluşturuyor sanki?

Siz ne dersiniz, benimle aynı durumda mısınız? 1 Ocak’ta şöyle bir göz gezdirir misiniz yoksa tüm yaşıtları gibi pek de ilgisini çekmeyen bir şey duyunca göz deviren Hermione gibi mi hissediyorsunuz?

Author

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

2 Comments

  1. Ahmet Usay Turan Reply

    Her daim izlenir. İstediği kadar yere gömsünler. 😀

  2. Evren içinde karakterler mi buluşacak yoksa oyuncular kendileri olarak mı buluşacak? İkinci seçenek pek heyecan verici değil.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.