5. Durak.avi

Film: Star Wars Episode III: Revenge of the Sith
Olay: Bizi A noktasından B noktasına götüren otobüsler ve onların şöförleri kutsaldır. Ne derlerse desinler kutsallardır. Bazen kıl olabilirler. Ama onlar velinimetimizdir. İşte bu, o değerlere nasıl davranmamamız gerektiğiyle ilgili ibretlik bir video.
Ölümcül Cümle: “Anlıyorum kardeşim ama, sen de beni anlamalısın.”
(Not: Teliften dolayı video açılmıyorsa, şu linkten indirin!)

 

4. Korku.avi

Dizi: Lost
Olay: Arkadaşlarla ateşin etrafında toplanıp, korku hikayeleri anlatmak eski ve kökenli bir gelecektir. Fakat ince bir sanattır bu. Öyle bodoslama girilmez, ince ince işlenilmesi, ustaca anlatılması gerekir. Yoksa sonuçları çok kötü olabilir.
Ölümcül Cümle: “Hey! Bir de beni dinleyin.”

 

3. Bakkal.avi

Film: The Matrix Revolutions
Olay: Siz bakkala gitmek, bir iki sipariş almak kolay bir şey zannediyorsunuz değil mi? Bu empatetik işte Babun, sizden kendinizi o siparişi alanın yerine koymanızı istiyor. Üç şeyi aklında tutmak kolay gözüküyor, ama aslında değil…
Ölümcül Cümle: “Gofret.”

 

2. Ayi.avi

Film: The Last Samurai
Olay: Amcalar, yeğenler, saçını süpürge edip ev çeviren yengeler, eğitim şartlarında zorluklara göğüs gerenler, doğal yaşamın çetrefilleri, hayvanlar alemi ve tabii ki bir amcaya asla söylenmemesi gereken o elzem söz.
Ölümcül Cümle: “HEP KEL KALACAKSIN!”

 

1. Cuzdan.avi

Film: The Matrix Reloaded
Olay: Babun’un, bildiğim kadarıyla, ilk videosu. Kusura bakmasınlar ama, onların net başyapıtı. Mağdur arkadaşın üzülmesi, Morpheus’un “hov!” diyişi, “buralar bööööyle bostandı be” derkenki el hareketi ve finalden önceki o çığırışı..
Ölümcül Cümle: “Sen daha kısa pantolonunla dolaşırken, ben kurşun atardım, kız keserdim. Buralarda asayiş benden sorulur. Çünkü beeen, KASLIYIIIIM!”

 

Jüri Özel “Üzerimizde Çok Emeği Var” Yaşam Boyu Onur Ödülü!

0. Tayin.avi

Film: Predator
Olay: Yeni atandığı köy okuluna ulaşmaya çalışan beden hocası, yolda eski dostlarla karşılaşacak, geleceğe olan bakış açısını tekrar gözden geçirecektir.
Ölümcül Cümle: “Vaay Kara Murat, sen de mi burdasın?” “Eheihe sen git Fatih ve okurumuz Burak Temizsoy gelsin” “Oğlum ciğerine yazık”

1 2
Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

8 Comments

  1. alp demirkabız Reply

    hey gidi… yalanlarla dolanlarla, geçti ömür solanlarla, yıkılan duvarın altında kalanlarla…

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.