Hatırlayanlarınız mutlaka olacaktır, vakti zamanında –Ben Affleck görevden topuklarını vura vura kaçmadan önce– Joe Manganiello’nun Deathstroke olarak Batman filminin ana kötüsü olacağı açıklanmıştı. Hatta Ben Affleck karakterin test çekimlerini de paylaşmıştı anımsayacağınız üzere. Sonra herkes projeden kaçıştı, ortadaki projenin varlığını sorgulamaya başladık ve en nihayetinde karakteri nereye koyacağımızdan emin olmayan bir şekilde hayatımıza devam ettik.

İşte bugün nihai bir haber geldi elimize. TheWrap’in haberine göre an itibariyle Warner Bros bir Deathstroke solo filmi için Gareth Evans ile görüşüyor. Bilmeyenleriniz için, Evans çok sevilen aksiyon filmleri The Raid ve devam filmi The Raid 2‘nin yönetmeni. Galli sinemacının süper kahraman dünyasıyla daha önceden ufak bir flörtü de olmuş anladığımız kadarıyla. Warner Bros kendisine Justice League Dark’ı önermiş. Sonradan kendisini Deathstroke’a kaydırmaya karar vermişler.

Deathstroke

Bu karar kimden çıktı bilmiyoruz, ama her kimin fikriyse kendisine büyük bir alkış tutmak istiyoruz. Bir Deathstroke solo filmi kağıt üzerinde çok da iyi bir fikir gibi durmuyor, çünkü projenin dönüp dolaşıp “Ciddi Deadpool” şekli samimiyetsiz bir durağa varacağına dair ciddi şüphelerimiz var. Ama bir kişi bizi projeye inandırabilirse, o da Gareth Evans. Adamın The Raid serisiyle yaptıkları ortada. Onun yarısını bile Deathstroke’a yapsa, biz günü mutlu kapatırız.

Ancak bu noktada çok, çok önemli bir detay var: Deathstroke’u sempatik yapamazlar. Deathstroke izleyici ikamesi olacak bir karakter değil. Deathstroke arkasında çuvalla ceset bırakmaktan gocunmayan, acımasız, gözü kara ve zehir gibi zeki bir suikastçi. “Vay geçmişinde şöyle acılar olmuş“, ya da yok efendim “Aslında çok iyi bir insan perdelerini indirdiğinde” falan olamaz. Bizim bu filmden tatmin olmuş çıkmamız için, aynı The Raid filmlerinde olduğu gibi, yüz on dakika af dilemeyen yüksek promil aksiyon seyretmemiz lazım. Dramasız, buhransız, kılçıksız. Siz ne dersiniz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.