Paralel evrenlerden, farklı gezegenlere; aklınıza gelebilecek en absürt şekilde işlenmiş yetişkin bilim kurgu maceralarına sıçrayış yapmaya kendinizi hazırlayın. Yollarını gözlediğimiz, özlemini çektiğimiz ruh hastası; bazen sosyopat, bazen misojenist ama hep çıkarcı alkolik bilim adamı Rick ve onun saf yardımcısı Morty’nin maceraları tahmin edilenden çok daha erken bir zamanda ve çok daha fazla bölümle birlikte bu yıl içerisinde bizlerle olacak!

Müjdeyi Rick and Morty’nin yaratıcıları Dan Harmon ve Dino Stamatopoulos ikilisi, Magic City Comic Con’unda verdiler. Harmon’ın kendi ağzından gelen açıklamaya göre, yapımcı ekip üçüncü sezonu 2016’nın sonunda yayınlamayı düşünüyor. Bitti mi? Bitmedi… Yerinizde doğru dürüst, oturduğunuzdan eminseniz ve bir de heyecandan kendinize saçma sapan birşeyler yapmamaya söz verirseniz size bir bombastik haberim daha var. Yeni sezon ilk sezon gibi 11 değil, ikinci sezon gibi 10 bölüm hiç değilTam 14 bölümden oluşacak! Bu ne demek biliyorsunuz değil mi? Daha fazla Rick and Morty!

Şimdi yazının bu noktasında ikinci sezonun finaline dair ufak bir spoiler alert vereyim.

İzleyenler bilir, ikinci sezonun son bölümü Rick’in intergalaktik federasyon tarafından tutuklanmasıyla bitiyordu. Bunun ışığında sezonun nasıl devam edeceğine dair ise Harmon panelde şunları söylüyor: “Kimsenin ikinci sezonun sonunda yarattığımız durum ile üçüncü sezonda uğraşmak istediğini sanmıyorum. Sanırım bu da spoiler vermeden işlerin oldukça hızlı yola gireceğini söylemek oluyor.” Yani işleri yokuşa sürmeden, bizleri de Rick’in içinde bulunduğu durumdan çıkmaya çalışması hikayesiyle çok fazla oyalamadan, güzel bir sezon ortaya çıkartacaklar gibi görünüyor.

Üçüncü sezonda gelecek bir diğer yenilik ise yeni yazar kadrosu. Harmon Denofgeek’e verdiği röportajda bu sezon senaristler arasında bir kadın – erkek yazar dengesinin kurulduğunun, ve yazar odasında her şeyin mükemmel işlediğinin müjdesini vermiş. Hem üzücü hem de sevindirici bir haber ise pek bir sevdiğimiz, Mr. Poopybutthole karakterinin geri dönüp dönmeyeceği konusunda net bir şey söylememeleri. Ama en azından onu geri döndürmek için ellerinden geleni yapacaklarını belirtmişler, bu da hiç yoktan iyidir!

Wubba lubba dub dub! Artık bize düşen ise tüm bir yılı sezonları ikişer, üçer izleyip yeni sezonu beklemek. Bu arada bu haberler Rick and Morty gazınızı kesmediyse, aşağıya bir de duyurunun videosunu iliştirdik. Videoda yaratıcılar haberin dışında en sevdikleri Rick and Morty bölümünden, dizide neden zaman yolculuğunun işlenmediğine ve yeniden ortaya çıkmayan karakterlerin akıbetine kadar kritik konularda bilgi veriyorlar. Siz ne diyorsunuz? Bu sene 14 bölümlük bir Rick and Morty süper bir şey mi, yoksa dahası da olsa olur muydu? Yorumlara yazın!

Author

Her bi'şey sever.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.