Joseph Gordon-Levitt‘i sevmemek imkansız gibi bir şey. Zaten sempatik görünümüyle size sevilebilir bir adam olduğu izlenimini direkt, ilk bakışta veriyor. Her röportajında içten ve samimi bir şekilde konuşuyor olması da kendisine kanımızın daha fazla kaynamasını sağlıyor. Sonra oynadığı filmlerde gereğini layığıyla yapması, karakterlerin hakkını vermesi de başka bir artı. Kendisi de görece geek olduğu gibi zaman zaman bizim kitleye selam çakması da süper. Bir de kendi müzik grubuyla Nirvana cover’ı yaptığını da gördüğümde kalbimi tamamen fethetti kendisi.

Eğer kaçırdıysanız kendisi bir süredir Neil Gaiman’ın efsane çizgi roman serisi Sandman’in film adaptasyonunu çekmek için ciddi bir çaba yürütüyor. Kendisinin sağda solda yaptığı açıklamalar dışında filmle ilgili çok somut bir haber gelmemişti şimdiye kadar. Tek bildiğimiz Joseph-Gordon Levitt’in hem yönetmen, hem oyuncu olarak yer alacağı ve stüdyonun filmi bir üçleme olarak düşündüğünden ibaretti. The Hollywood Reporter’un yaptığı habere göre en azından filmimiz artık bir yazara kavuşmuş gibi gözüküyor. Söylendiğine göre DC’nin Vertigo altmarkasının en popüler eserini yazma görevi Eric Heisserer‘a verilmiş.

joseph-gordon-levitt-sandman-new-writer

Eric Heisserer ismi çok bir şey ifade etmiyor olabilir, genelde korku işlerinde yer alan bir yazar kendisi. Kendisinin özgeçmişinde Final Destination 5‘in yanısıra The Thing ve A Nightmare on Elm Street reboot’larının olması bu seçimin sebebini ve mantığını üç aşağı beş yukarı anlamamızı sağlıyor ve en azından filmin genel havası hakkında kafamızda bir şeyler oluşturuyor. Elindeki kaynak materyalin zenginliğini ne kadar iyi kullanabileceğini ise zaman gösterecek.

Filmin zor bir işe kalkıştığını düşünsem de, internette hala “Dizi olsa daha mı iyi olurdu?” tartışmaları dönse de, Gordon-Hewitt’in –Deadpool hayali peşinde koşan Ryan Reynolds gibi– bu işe nasıl tutkuyla bağlı olduğunu gördükçe çıkacak sonucun belli bir düzeyin üzerinde olacağına güvenim tam. Hala prodüksiyon aşamasının çok başındayız ama bu sempatik çocuğun projesi tamamlandığında hepimizin filmi ilk günden izleyeceğimize dair hiç şüphem yok.

Siz ne diyorsunuz geekler? Sandman projesi sizi de heyecanlandırıyor mu?

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.