Call of Juarez: Gunslinger

08 Call of Juarez

Listenin PS3 kısmını kapatırken, en son verilen oyuna selam duralım istedik. Malum, artık PlayStation 4 diye bir şey var hayatımızda. PS3 yavaş yavaş son şarkısını söyleyip aramızdan uzaklaşıyor. Ya da en azından öyle olması gerekiyordu. Yalnız işte Plus’lı PS3 ayakta durur hâlâ. Evet, yeni oyun çok çıkmıyor, ama eski klasikler Plus’la bir bir ziyaret ediyorlar platformu. Şöyle ucuza kapatıp, Plus üyeliği çakıp, hunharca gelenleri bitirmenin de tam zamanı yani. Geçen ay Dishonored, bu ay Call of Juarez…

 

Injustice: Gods Among Us – Ultimate Edition

09 Injustice

Serde çizgi roman severlik var. Serde Batman fanboyluğu var. Serde Mortal Kombat aşkı var. Bunların hepsini birleştirince, elimizde bir de cillop gibi Injustice’in, cillop gibi yeni nesil yükseltmesi olunca, biz Injustice: Gods Among Us – Ultimate Edition’a çok gömüldük. Şimdilerde NetherRealm en son Mortal Kombat X’i çıkarttı, onu da hunharca oynadık ama, en kısa zamanda kendilerinden söz bekliyoruz, bir Injustice 2 yapıversinler. Lütfen!

 

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes

10 MGS V

Metal Gear Solid V’in başında kara dumanlar dolanıyor, malum. Hideo Kojima’yla Konami’nin aşkı bozuldu, üstadın ismi kapaklardan silindi… Ama iki taraf da çocuğun hayrı için “arkadaş kalalım oyun bitene kadar” kararı verdi. Bu iyi bir şey, zira oyunun bir nevi girizgahı olan Ground Zeroes bile bu kadar iyiyken, Phantom Pain’i hiç düşünemiyoruz bile. Yeni nesil versiyonu hele, bambaşka. Üstelik şu an Plus’ta olduğu için, diğer platformlardaki çirkin “bu paraya değer mi?” muhabbetinin de bir anlamı yok. Yumulun, Temmuz’a kadar duruyor oyun!

 

Uncharted: Golden Abyss

11 Uncharted Golden Abyss

Bu oyun, Playstation Plus’ın Instant Game Collection‘ın da çok uzun süre durdu. Ben daha Vita’m yokken ebeledim oyunu, “n’olur n’olmaz” diyerek. İyi ki de yapmışım. Daha önce de söylemiştik, kendisi açık ara PlayStation Vita’nın en iyi oyunlarından biri. Uğruna konsol alma sebebi olan oyunlar olur ya hani? Hah, onlardan işte. Çok uzun süre durdu oyun, Kasım 2012’de girdi, Haziran 2014’te çıktı. O yüzden, bir ara Vita’ların demirbaşıydı.

 

Metal Gear Solid HD Collection

12 MGS HD Collection

Ya bu ne? Bu nedir? Böyle şey bedavaya mı verilir, sevgili Sony, sevgili Konami? Yani hakikaten tüm samimiyetimle soruyorum. Evet, oyun Vita için verildi, PS3 versiyonu gibi Peace Walker yoktu içinde. Ama yani Metal Gear Solid 2 ve Metal Gear Solid 3 diyoruz, tarihin en iyi oyunlarından ikisi diyoruz. Bakın, biri değil, ikisi. Tek oyunmuş gibi alelade vermek nedir? Kaç otobüs yolculuğuna çare olduklarının haddi var, hesabı yok resmen…

 

Killzone: Mercenary

13 Killzone Mercenary

Vita öldü sananlar, geçen aylarda Killzone: Mercenary’yi indirirken yüzümde oluşan ebleh gülümsemeyi görseler, “yok, hâlâ hayat varmış” der, uzaklaşırlardı muhtemelen. Bir el konsolunda FPS deneyimi nasıl olur sorusunun cevabıydı, tez konusuydu resmen Mercenary. Üstelik de Türkçe dublajlı verdiler, yani anlamadığımız küfürler yerine, “Lanet olsun” gibi kıvamı cıvıtılmadan sunulan sinkaflarla oynadık oyunu. Maşallahlık da eğlenceliydi!

 

“Birader, 1000 kelime övdün, link ver bari” diyenleriniz varsa, o da şurada!

1 2
Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

6 Comments

 1. OZİKO-SAN Reply

  Uncharted 3, Nba 2K14, Far Cry 3, Dishonored, Valiant Hearts, Arkham Asylum …

  Ben de bir şeyler ekleyeyim dedim. Ama sizin aksinize rağbet edilmediğini hiç de düşünmüyorum.

 2. Injustice’in mobili bile konsol versiyonundan daha çok destek görüyor. Aylar önce 2.0 diye bir güncelleme verdi adamlar, o zamandan beri challenge üstüne challange ile konsolda olmayan karakterleri giriyorlar. Konsola 2. bir oyunun çıkacağını sanmam daha.

 3. Berk Ökten Reply

  Assassin’s Creed 3, Uncharted 3, Farcry 3, Battlefield 3, Remember Me bunlar da atlanmaması gereken oyunlar bana kalırsa

 4. Reklam filan almaya başlamışlar diyordum; artık konudan konuya da reklam amacıyla girmeye başlamışsınız. Neyse, para kazanın tabi. Hiç abes de durmuyor gayet yazılabilecek bir konuyken. Sadece ”rağbet gömüyor” kısmı çok yanlış; çünkü millet gayet de kullanıyor plus ama o da giriş için gerekliydi sanırım. :DDDD

 5. Onur Ayanoğlu Reply

  Rağbet olmasa verilir mi kardeşim bu oyunlar adamlar kazanıyor ki veriyor bedava oyun kazanmasa ne vericek 20-25 milyon PS4 satmış adamlar XONE ı resmen katlamış exclusive oyun desen yıkıp geçiyorlar bir PS sahibi mutlaka Plusıda almalı almazsa kendisi kaybeder sonuçta.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.