Bitişinin üzerinden neredeyse iki buçuk sene geçti, ama sevenleri için başrolünde Hugh Laurie‘nin oynadığı House hâlâ arkadaş muhabbetlerinde ismi en güzel anılan dizilerden biri olmayı sürdürüyor. Sekiz sezon süren dizinin bu tip sohbetlerde dile getirilecek çok güzel tarafı var elbette. Hikayeleri, esas kadronun performansları, müzikleri… Ama en önemli detaylarından biri de, bizim de daha önce değindiğimiz bir şey. Sahip olduğu dev kaliteli oyuncu kadrosu.

Biz daha önce House’un 177 bölümlük maratonu sırasında gelen konuk oyuncuların arasında sonradan deli şöhrete kavuşacak olanlar da bulunduğunu şöyle yazmıştık. Elbette bu aktörler haricinde, Mos Def gibi, Chi McBride gibi, Billy Connolly gibi önceden suretini tanıdığımız oyuncular da gelip geçti House’tan. Ama dizinin hayranları, pek çok kere sonraları büyük ekranda, büyük projelerle gördüğü oyunculara bakıp, ‘Ben bunu House’tan tanıyorum’ deme keyfini yaşadılar.

İşte şimdi House hayranları Force Awakens‘ı izlediklerinde de bunun çok başka bir versiyonunu yaşayacaklar. Dizinin altıncı sezonunun başında, –spoiler olacak ama– Doktor House hikayeye bir psikiyatrik klinikte başlıyordu. Orada o klinikte tedavi gören bir karakter daha vardı: Juan Alvarez, ya da daha iyi anımsayabileceğiniz lakabıyla Alvie. İşte Alvie’yi oynayan aktör ve rapçi Lin-Manuel Miranda‘nın Star Wars’ta bir rolü var. Yalnız oyunculuk anlamında değil, müzisyen olarak!

Yukarıda gördüğünüz videoda J.J. Abrams, Miranda’nın Star Wars: Force Awakens’da yer alacak olan Cantina sahnesinde çalacak müziği bestelemeye yardımcı olduğunu anlatıyor. Belki biliyorsunuzdur, Miranda uzun süre Broadway’de sahnelediği Hamilton adlı rap bazlı performansıyla çok uzun süre övgüler aldı. Abrams da bu performansı beğenenlerden biriymiş, Miranda’ya ulaşmış, beraber Cantina sahnesindeki müziği besteleme kararı almışlar. Süper değil mi? Bu arada ek bir not daha düşelim, Abrams ve Fallon’ın çok övdüğü o free-style performansı da gerçekten muazzam. Onu da şöyle ekliyoruz efendim…

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.