Eğer gerçekten son üç-dört ayı bir mağarada geçirmediyseniz, dünyanın medya fabrikası Hollywood‘un çok sert bir cinsel taciz / tecavüz krizi yaşadığını duymuş, işitmişsinizdir. Çok uzun süredir herhangi bir yaptırımla karşılaşmadan her türlü taciz ve tecavüzü kendine hak gören insanlar New York Times‘ın Harvey Weinstein‘le ilgili makalesinin yayınlanmasının ardından domino taşı gibi birer birer yüz üstü yere düştüler.

Bu dalganın bir parçası da Kevin Spacey‘ydi. Spacey hakkındaki iddialar –bir mukayese yapmak doğruysa eğer– bütün hepsi arasındaki en ciddisiydi, zira Spacey’nin 14 yaşındaki bir genç aktöre cinsel tacizde bulunduğu ortaya çıkmış, bunun sonucunda da Spacey’nin bütün projeleri bir bir iptal edilmişti. Bu projelerden biri de House of Cards’tı.

House of Cards

Ancak House of Cards, hayran sayısı çok geniş bir dizi. Üstelik Netflix’in orijinal içerik taarruzunu da başlatan dizi olarak prestijli bir noktada duruyor. Bu yüzden iyi ya da kötü, diziye bir kapanış sunmak lazımdı. Bu sebeple hayranlar, Spacey’siz bir final sezon istediler. Netflix de bugün bu isteğe uyum sağlayacağını açıkladı. Netflix’in içerikçibaşı Ted Sarandos gelecek sene House of Cards’ın altıncı ve final sezonunun prodüksiyona gireceğini duyurdu.

Halihazırda yazılmış ve çekilmekte olan bir altıncı sezon vardı, ancak Spacey etrafında şekillenmişti elbette. Şimdi yazarlar Robin Wright‘ın başrolünde olduğu yeni metinler yazacaklar. Normalden kısa olarak sekiz bölüm sürecek bu final sezon, House of Cards’ın açık uçlarını toparlayıp, hayranların hak ettiği bir final olmaya çalışacak. Bu elbette dizinin sevenleri için olumlu bir gelişme. Fakat acaba Frank Underwood karakteriyle ne yapacaklar? Öldürüp atsalar ve uğraşmasalar bir türlü; karakterin gıyabında Kevin Spacey’le hesaplaşsalar başka türlü. Enteresan bir durum var o tarafta, biz de bu enteresan durumun yarattığı final sezonu merakla bekliyoruz. Siz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.