İkinci Dünya Savaşı hiç şüphesiz insanlığın yaşadığı en büyük olaylardan birisi ve bugün savaşın doğrudan etkilemediği toplumlarda veya gelişmeleri uzaktan takip eden ülkelerde bile bu cihan harbini enine boyuna öğrenmek isteyen; olayları, kişileri, kararları merak eden çok insan var. Yirminci yüzyıla kadar gezegenin merkezi olarak kabul edilen Avrupa kıtasını maddi ve manevi olarak yeniden şekillendiren bu savaş aradan geçen zaman içinde pek çok film, kitap ve oyun gibi sayısız çeşitli eser içerisinde anlatıldı. Gezegenin başından geçen bu büyük olayı bütün boyutları ve gerçekçiliğiyle resmeden etkileyici oyunlardan birisi de Storm Warfare.

Kapalı beta süreci 12 Mayıs’ta başlıyor.

Janus Interactive’in  Free-to-play (oynaması ücretsiz) CCG yani Collectable Card Game (Kart Koleksiyon Oyunu, buradan bakınız) türüne yeni ve taze bir bakış açısı getiren Storm Warfare’ın esin kaynağı İkinci Dünya Savaşı’ndaki gerçek hikâyeler, ikonik çarpışmalar ve destansı kişiler.

Storm Warfare oyununu Magic veya Yu-Gi-Oh! gibi diğer isimlerden ayıran unsurlardan biri, oyuncuyu insanlığın hafızasındaki bu dönemin kritik bir noktasına koyup bize tarihi yeniden yazma fırsatı vermesi. Enfes bir görsel şölen sunan farklı farklı kartları toplayıp kendi oyun tarzınıza göre özgün ordular kurabiliyor ve zafere doğru yürüyebiliyorsunuz.

Kullandığı Blockchain teknolojisi ile inşa edilen dijital sahiplik modeliyle beraber, toplamış olduğunuz kartlara gerçekten sahip oluyor ve takas edebiliyorsunuz. Oyuncular ayrıca başarımlarını NFT’lere ve token’lere dönüştürebilecekler. Kartları hazırlayan sanatçılar arasında Ethem Onur Bilgiç, Burak Şentürk, Alper Geçgel ve Selçuk Ören gibi yetenekli isimler var. Anlayacağınız bu stratejik kart oyununa heyecanlanmak için pek çok sebebimiz bulunuyor.

Janus Interactive tarafından geliştirilen Storm Warfare oyunundan bir er
Öyle bakma…

Storm Warfare’daki her bir kart önce oyun tasarımı açısından sıkı bir denetimden geçiyor ki oynanış dengesi akıcı ve doğal olsun. Kartların görselleri ise işine tutkuyla bağlı sanatçılar tarafından, oyunun kendisiyle de yakalanan bir uyum içinde üretiliyor. Oyun Londra’da yer alan Janus Interactive tarafından geliştiriliyor. Her birinin kırk bir çeşitli karta ve iki kahramana sahip olduğu Almanya, Birleşik Devletler ve Büyük Britanya taraflarının oynanabileceği iki haftalık kapalı beta süreci 12 Mayıs’ta başlayacak ve 28 Mayıs’ta bitecek. Açık beta süreci ise 30 Haziran’da başlayacak ve 9 Temmuz’da bitecek. Oyunun resmi çıkışı ise Ağustos 2023’te olacak.

Buradan kapalı beta için kayıt yaptırabilirsiniz.

Janus Interactive tarafından geliştirilen Storm Warfare
Tarafını seç, ordunu kur!
Author

Size bir hikaye anlatayım.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.