3 boyutlu animasyonların ilk yaygınlaştığı dönemden kalan live-action filmde animasyon karakter ekleme olayının en son ve en yetişkin örneği Son of Zorn. İyisinden kötüsünden önce epey farklı bir tarzı olduğu kesin. İlk Bölüm Canavarı bu farklılığı beğenmiş mi? Yazdık!

İlk Bölüm Canavarı, üstümüze yağan yüzlerce dizi arasından hangisi kime gider, değer mi değmez mi, bakmaya varar vermiş bir canavardır. İlk bölüme bakar, azıcık wiki kurcalar, tavsiyelerini verir kaçar! Dizilerle ilgili yorumlar kesinlikle objektif değildir, geek izleyicinin keyfine göre ayarlanmıştır! Bu yazılarda sadece ilk bölüm ile ilgili olmak üzere spoilerlar olabilir. Ha bu arada, ben Ozan! Selam!

Özet Geç!

Görünüş ve yaşayış bakımından He-Man’i çok andıran ve fantastik bir ada ülkesinin kahramanı olan Zorn eski eşinden olan tek oğlunu görmek için California’ya gider. Zorn, Zorn’un oğlu olma şerefine hiç yakışmayan asosyal ve pısırık çocuk Alan’a beraber geçiremedikleri yıllar için kendini affettirmeye çalışır.

Ne Kadar Uzun?

Ortalama 25 dk uzunluğunda olacak  bölümler. Daha 1 bölümü çıktı. Yakalamak kolay olur.

Neyi Seven Bunu Da Sever?

Archer, BoJack Horseman

Ne Beklemeyin?

Rick and Morty, Looney Tunes animated live-actionları

Biraz Daha Detay ve Yorum?

Böyle çok saçma şeyler sanki çok normalmiş gibi davranıldığında ben çok gülüyorum. Bir de aynı Thor filmlerindeki dünya düzenine alışamaması gibi şeylere de çok gülerim. Son of Zorn’da bu tarz mizahlar bol bol var. Bu yüzden eğlenmem zor olmadı bölüm boyunca. Dizi tam olarak Conan eski eşini ve çocuğunu görmek için California’da yaşamak zorunda kalsa ne olurdu, şeklinde bir soruya cevap aslında. Bunu daha komik hale getiren de Conan’ın tavrını ve görünüşünü kimsenin garipsememesi oluyor.

Dizinin oyuncuları hakkında çok bir yorum yapamayız. Çünkü kendileri animasyon olan baş karaktere uyum sağlamakla bütün eforlarını harcıyorlar. Her biri komedi oyuncusu olduğundan bu garip tarza uyum sağlamakta zorlanır gözükmüyorlar. Animasyon karakter Zorn’u seslendiren Hangover’dan tanıdığımız Jason Sudeikis’in sesi de karakterine uyduğundan ortada kadroyla alakalı bir sıkıntı olmuyor. Yalnız dizinin çıkışı öncesi dolanan Nick Offerman söylentileri doğru olsaydı Son of Zorn’a çok daha kredi verirdik.

Devamı Nasıl Olur?

Aynı tarzda mizaha devam edecektir dizi. Konu olarak Zorn’un oğlu Alan’ın ergenlik sorunları, Zorn’un eski eşi Edie’yi kıskanması gibi basit konulardan gidilecektir.

Ve Sonuç! İzler Miyim?

Birilerinin çıkıp “yemek yanında izlemelik dizi” şeklinde bir alt kategori açması lazım. Öyle bir şey olsa Son of Zorn o kategoriye kafadan girer. Bu şekilde değerlendirdiğimizdeyse dizimizi izlemekte hiç sakınca yok.

ilkbolumcanavari_izliyor

Bazı Diğer “İlk Bölüm Canavarı” Yazıları İçin:

Quantico – Nasıl Dizi?
Halt and Catch Fire – Nasıl Dizi?
Casual – Nasıl Dizi?


Author

İlk Bölüm Canavarı, üstümüze yağan yüzlerce dizi arasından hangisi kime gider, değer mi değmez mi, bakmaya varar vermiş bir canavardır. İlk bölüme bakar, azıcık wiki kurcalar, tavsiyelerini verir kaçar! Dizilerle ilgili yorumlar kesinlikle objektif değildir, geek izleyicinin keyfine göre ayarlanmıştır! Bu yazılarda sadece ilk bölüm ile ilgili olmak üzere spoilerlar olabilir.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.