Injustice: Gods Among Us, Aquaman’in –bence yıllar yılı karakterle geçilen tüm dalgalara fena bozulmuş Aquaman hayranı bir yapımcı tarafından özel olarak kodlanarak– fazla güçlü olması haricinde, müthiş bir oyundu. Öyle dünyaları yıkmadı, dövüş janrında yeni çığırlar açmadı. Ancak ucundan kıyısından DC ya da dövüş oyunları oynamayı seven herkes için muazzam bir keyif sunuyordu. Bu yüzden bir noktada, devamı gelecekti, biliyorduk.

Aynı zamanda şunun da farkındaydık: Bu bir dövüş oyunuydu. Yani gelecek olan devamı muhtemelen çok da farklı olmayacaktı. Devam oyunlarıyla ilgili yapacağınız şeyler, türden türe göre değişir. Bir serüven oyununda çok farklı bir yola gidip, işin içerisine yoğun doz gizlilik ekleyebilirsiniz. Ya da daha yeni yazdık, bir spor oyununa hikaye koyabilirsiniz. Dövüş oyunlarında ise alanınız dardır. Oynanışı pürüzsüzleştirir, belki bir yeni mod eklersiniz, o kadar.

Ama yani, tamam, bunu kabul ettik de, bu denli aynı olmak nedir? Elbette henüz oyunu elimize almış değiliz. Ve evet, oyunların “oynanış” videoları üzerinden yargılanması taraftarı da değiliz. Ancak ne olursa olsun, birkaç sene öncesinin en prestijli ve yüksek profilli oyunlarından birine devam çıkıyorsanız, biraz daha fazlasını göstermeniz gerekir. Eğer şimdiden Injustice 2’ye “aynını yapmışsınız” diye kızamayacaksak da, en azından şunu diyebileceğimiz konusunda anlaşmalıyız: Farklı hiçbir şey göstermediniz. 

Ha pardon, karakterler kostüm giyebiliyor. Bravo. Yıllardır parayla sattığınız kostümleri oyun içi özellik olarak eklemişler. Duruma göre eşya kazanıp, süper kahramanları özelleştirebiliyoruz. Bir tutam RYO serpmişler yani işin içerisine. Ha bir de, belli ki DC dizilerinin yükselişinden de feyz almışlar. Gorilla Grodd ve Supergirl var dizide, iddiaya girelim, ihtiyaca göre Legends of Tomorrow kadrosundan da bir iki karakter göreceğiz. Bütün bunlar oyunu oynamayacağımız anlamına geliyor mu? Hayır. Yeni karakterler bile almak için yeterli. Peki birazcık da olsa hayal kırıklığına uğradık mı? Maalesef evet ya!

PS: Grafikler de çok kötü değil mi ya?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.