Bu dünyada Sherlock kadar hayranlarına zulüm çektiren bir dizi yok. Olamaz. Olması da mümkün değil. Game of Thrones dediğin sevilen tüm karakterleri patır patır öldürüyor ama, en azından senede bir, vaktini şaşmadan geliyor. True Detective sadece sekiz bölüm sürüyor, ama yaz dedin mi o da kapıda. Sherlock? Sherlock hesapta beş senedir hayatımızda, ama bugüne kadar sadece dokuz bölüm yayınladı.

benedict-cumberbatch-art-28541-1920x1200

Dokuz ya? Yani insan insana bunu yapar mı, beş senede dokuz bölüm nedir? Bölümlerin bir buçuk saat olduğunu anlıyorum, ama yine de bu kadar iyi bir diziye dokuz bölüm yeter mi? Yetebilir mi? Yetmiyor işte. En son bölümünü 12 Ocak 2014’te, yani bundan tam bir buçuk sene önce yayınlayan Sherlock, yine çizgisini bozmuyor, karizmasından ödün vermiyor ve onuncu bölümünü 25 Aralık 2015’te yayınlayacağına dair kararını bozmuyor.

İşte o yüzden, bugünki resim gibi ufak bilgi kırıntıları dahi çok önemli şu bekleyişte. Hele ki böyle özel bir bölüm söz konusu olunca. Daha önce haberini geçmiştik, sitenin takipçileri anımsayacaklardır. Sherlock’un Noel’de yayınlanacak özel bölümü, ana devamlılık içerisinde geçmeyecek, onun yerine karakterleri orijinal zaman döneminde ele alan tek seferlik bir hikaye anlatacaktı. Bu da Benedict Cumberbatch ve Martin Freeman ikilisini Viktoryan dönemde göreceğimiz anlamına geliyordu ki, sağ olsunlar, ilk görseli bugün paylaştılar.

Sherlock Yeni Bölüm

BBC mevzunun farkında olduğu için baya “Konuşmayın.Hareket etmeyin. Nefes almayın. Yeni Sherlock resmi düştü” diye geçti haberi. Biz zaten ne konuşması sevgili BBC, ne nefes alması, andaval gibi ekrana bakar vaziyetteydik manyak mısın sen? Yani şu resim ne demek biliyor musun? Bir kere kostümleri oturtmuşlar, Watson’ın bıyığını şahane yapmışlar, Benedict’e o klasik Sherlock görüntüsünü cuk diye yerleştirmişler, onlar demek. Ama hepsinin de ötesinde, tekrar Sherlock görmeye biraz daha yaklaştık demek. Allah aşkına elinizi çabuk tutun, çabuk çekin şunu. Şu fotoğraf da gösterdi ki, biz hiç dayanamıyoruz zira!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.