Olur olmadık yerlerde lafı Rick and Morty’ye getirme ihtiyacı hissetmek, artık kabarmış bir özleme işaret ediyor olabilir, ama engelleyemiyoruz, yapmak zorundayız; zira The Purge konuşmak üzereyiz ve bizim aklımıza ister istemez Rick and Morty’nin Purge bölümü geliyor. Çünkü çok acayip bir şekilde, filmi birebir kopyalarken onunla da dalga geçebilen bir hikayeydi. Ve ne hikmetse orijinal filmlerden çok daha iyiydi.

Bu da çok zor bir şey değil gibi geliyor bize. Seveni boldur, vardır, farkındayız. Ama yani, üç filmlik malzeme çıktı ya şu evrenden? Orası bizim biraz ilgincimize gidiyor. Çok basit, ama vurucu bir fikir olarak çıkmıştı ilk film. 3 milyon dolar bütçeyle çekilip, 100 milyon hasılatın kapısını zorlamıştı. Sonra orijinal kadronun zerre umrusamadığı –ama aynı yönetmen ile– iki devam filmi daha çektiler. Onlar da 10 küsur milyon bütçeyle, 100 milyon barajını aştı. E haliyle, bu büyük finanssal başarıdan sonra, sırada tek olası şey vardı. Bir TV dizisi.

Tricks with Treats

Aynen öyle, Purge dizi oluyor. Bizden duymuş gibi olmayın, buyurun, serinin üç filmini de yöneten James DeMonaco’ya atalım sözü. Kendisi Cinemablend’in “dizi düşünür müsünüz?” sorusunu olumlu yanıtlayıp, bu konuyla ilgili bir antoloji dizisinin geliştirilmekte olduğu müjdesini verdikten sonra, şöyle izah ediyor durumu:

“10 saatlik bir TV şeyi yapma fikrinden hoşlanmamın sebebi, ki bunu filmlerde vakit darlığı yüzünden yapamıyorsunuz, bir insanın o gece iğrenç bir şey yapmasına sebep olabilecek nüans ve karmaşıklıklara giriş yapmak. İster intikam olsun, ister tutku, flashback’lerle hikayesi ilerleten bir TV dizisinde Purge gecesinde başlayıp, insanların oraya nasıl geldiğini geriye giderek göstermek ilginç olurdu. İlk başta çıldırmış bir çift görürdünüz, ama sonrasında bu kocanın karısını öldürmeye çalışmasına sebep olan her şeyi gösterirdik –aldatmalar, ithamlar, parasal problemler…”

Bak bu ilginç olabilir işte. Hatta filmlerden daha ilginç olacağından emin gibiyiz biz. Siz ne diyorsunuz peki? Gerçekten de uzun uzun, Lost-vari karakter flashback’leriyle “Bu halt nasıl yendi” hikayesi anlatan bir Purge dizisi sizi de coşturur mu? Biz biraz hareketlendik gibi, siz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.