Sevimli mavi kirpimiz Sonic’in hem kişilik hem de fiziksel olarak zıttı olan Shadow the Hedgehog, Sonic film serisine dâhil olmaya hazırlanıyor! Aslında Sonic the Hedgehog 2’nin after-credits sahnesinde Shadow’un geleceğini öğrenmiş ama sesini duyamamıştık. Geçtiğimiz günlerde düzenlenen CinemaCon’da kapalı kapılar ardında gösterilen Sonic the Hedgehog 3 sahnelerinde Shadow gösterilmiş, ama sesi yine duyulmamış. Çünkü Paramount Pictures Shadow’un dublajı için yıldız bir ismi açıklamaya hazırlanıyormuş. Evet sevgili geekler, Keanu Reeves Sonic 3 kadrosuna katılıyor ve karalar bağlamış anti kahramanımızı seslendirecek!

keanu reeves sonic 3

Sizlere burada Keanu Reeves anlatacak değilim. Anlatmaya gerek yok, mükemmel bir isim. Öyle olması da aslında bu haberi yazmamıza sebep oluyor. Geek âleminin topyekûn sevgisini kazanabilen nadir kişilerden kendisi. Çünkü The Matrix’in Neo’su ile yaşadığı kariyer zirvesinde durmadı, gitti John Wick’i dev bir franchise’a dönüştürdü. Bu sırada Constantine gibi geeklerin ağzına bir parmak bal çalacak yapımlarda yer aldı. Ünlü olmadan önce yaşadığı zorluklar, sonrasında mütevazı bir hayat sürmeye devam etmesi falan derken müthiş sempati kazandı. Hâl böyle olunca yer aldığı her işe (mesela Cyberpunk 2077) ekstra coşmamızı sağladı Reeves.

İşin ilginci, Sonic de gerçek bir Keanu Reeves hayranıymış! Reeves’in Shadow rolünde olacağı duyurulur duyurulmaz dikkatli hayranlar 2020’deki ilk Sonic the Hedgehog filminden bir sahneyi çıkarıverdiler. Bir televizyonda Reeves’in aksiyon filmi yıldızı olarak adını geniş kitlelere duyurduğu ilk film Speed ekrana geliyor ve bunu gören Sonic “Keanu! Sen ulusal bir hazinesin” diyor.

Tabii bu durum hayranların beklediği gibi Sonic’in Keanu’yu sesinden tanıdığı ve dördüncü duvarın kırıldığı bir sahne izletir mi bize bilinmez. Zaten film hakkında da pek bir şey bildiğimiz söylenemez. 20 Aralık 2024’te vizyona girecek olan Sonic the Hedgehog 3’ün önceki filmlerdeki ekibi korumayı başardığını biliyoruz. Sonic 2’den sonra emekli olabileceğini söyleyen Jim Carrey bile Dr. Robotnik rolüyle geri dönüyor. Knuckles’ın dublajında yine Idris Elba var, hatta kendisi Paramount+ için geliştirilen Knuckles spin-off‘unda da yer alacakmış. Evet, kirpilerin de sinematik evreni var artık!

Kadroya Keanu Reeves’in yanı sıra Krysten Ritter, James Wolk ve Cristo Fernández de eklenmiş ancak henüz rolleri açıklanmadı. Dürüst olmak gerekirse pek merak ettiğim de söylenemez, sonuçta bu haberin yazılma sebebi Sonic the Hedgehog 3’ün Keanu Reeves’in filmografisine ekleniyor oluşu! Siz ne düşünüyorsunuz, Sonic’in video oyunlarından beyazperdeye uzanan yolculuğu ilginizi çekiyor mu, çekmiyorduysa da bu haberle birlikte fikriniz değişti mi? Yorumlara bekliyorum!

Author

Genellikle popüler kültür evrenlerinde yaşıyorum çünkü Thanos'un da dediği gibi "Reality is often disappointing."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.