Knives Out serisinin önümüzdeki sene bizlerle buluşacak olan filmi Wake Up Dead Man: A Knives Out Mystery için son günlerde aldığımız haberlerle oyuncu kadrosunun büyük oranda şekillendiğini söyleyebiliriz.

Knives Out serisinin önceki iki filmi Knives Out ve Glass Onion: A Knives Out Mystery filmlerini yazıp yöneten Rian Johnson tekrar hem kalemin hem de kameranın başında olacak. Ayrıca serinin ana karakteri detektif Benoit Blanc rolünde de Daniel Craig başrolde tabii ki. Filmin aynı önceki film gibi dolu bir kadroya sahip olmasını zaten bekliyorduk ve öncesinde Josh O’Connor ve Cailee Spaeny gibi görece daha az bilinen isimlerle Sherlock dizisinin Moriarty’si ve Fleabag’in Yakışıklı Rahibi Andrew Scott ilk duyduğumuz oyunculardı.

Son haftalarda ise daha da ağır toplar denebilecek Kerry Washington, Jeremy Renner ve en güncelde de Mila Kunis kadroya katılan isimler. Önceki filmlerin izinden gidince Jeremy Renner’ın katil olacağını düşünen bir internete kitlesi var ki bu spoiler olmaktan ziyade meme’e dönüştü diyebiliriz.

Knives Out serisinin başındaki isim Rian Johnson daha önce Katil Kim?(whodunit) türü için şunları demişti: “Katil Kim? türü ile ilgili her şey bayılıyorum. Ama en sevdiğim yönlerinden biri şekillendirilmeye ne kadar müsait olduğu. Carr’dan Christie’ye kadar kocaman bir tonsal spektrum var ve bu spektrumu keşfetmek Benoic Blanc filmleri ile ilgili en heyecan verici şeylerden biri.

Knives Out ilk filmiyle eğlenceli ama abartıldığı kadar da zekice olmayan bir filmken devam filmi yukarıda Rian Johnson’ın bahsettiği spektrum denemelerine gireceğim diye bence hikayeyi oldukça aşağıya çekmişti. Her ne kadar bu türün içerisinde cidden ton anlamında farklı farklı filmler olsa da bağlandıkları yerleri çok da kurcalamaya gerek yok diye düşünüyorum. Hikayenin geneli akıcı olsun, biraz düşünülmüş sürprizler barındırsın ve bir de karizmatik oyuncular oynasın yeterli. En sondaki “gizemin çözülme” kısımlarını aynı bıraksalar da memnun olurum kendi adıma. Başka bir şey deneyip de acı bir tatla filmi anmaktan daha iyidir en azından.

Knives Out serisini takip ettiniz mi? Sizce yeni bir filmi hak ediyor mu? Önceki filmleri sevmiş miydiniz? En sevdiğiniz Katil Kim? filmi hangisi? Yorumlarınızı kimliğinizi açıklamadan yazın da biz bulmaya çalışalım.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.