Semavinin asıl sınavı şimdi başlıyor.” Kübra 2. sezon bu yaz geliyor.

Çağatay Ulusoy’un başrolde olduğu, Yağmur Taylan ve Durul Taylan’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Kübra 2. sezon gösterim tarihi belli oldu. İlk sezonu 18 Ocak’ta yayınlanan dizinin yeni sezonu, seyirciyle arayı çok açmadan haziranda yayınlanmayı bekliyor. Yazının devamında ilk sezona dair ufak bir yorum ve ilk sezondan ufak bir spoiler bulabilirsiniz.

Kübra 2. sezon
Kübra 2. sezon

Kübra dizisi, yine Netflix’e dizi olarak uyarlanan Sıcak Kafa romanının da yazarı olan Afşin Kum’un ikinci romanından uyarlandı. İlk romanında bilim kurgu türü altında bir pandemi gerilimi anlatan Kum, ikincisinde de telefonuna gelen mesajların her şey hakkında her şeyi bilmekte olduğunu gören Gökhan’ın, mesajları mucize kaynağı olarak görüp kendisini de bunun habercisine dönüştürmesini anlatıyordu.

Psikolojik gerilim veya fantastik türler yerine bilim kurgu türünde ilerleyen hikâyede, tabii ki de gelen mesajların yaratıcıdan değil üst düzey mühendisler tarafından geliştirilen bir yapay zekadan olduğu anlaşılıyordu. Seyirci tarafından daha erken anlaşılsa da sezon finaline kadar senaryo tarafında az biraz gizemini koruyan gerçek, son bölümde açığa çıkıyor ve işler bundan sonra daha da karışıyordu. Gökhan, yapay zekadan gelen mesajın, yaratıcıdan gelen mesajlara vesile olduğuna inanıyor ve üzerine geçirdiği gömleği iyice benimsemekten tereddüt etmiyordu.

Kübra 2. sezon sahneleri

Dövüş Kulübü’ndeki gibi bankaları patlatan Gökhan, Tyler’ın aksine binaları havaya uçurmuyor, ATM’lerden sokaklara para saçıyordu. Gökhan, kendisine yakıştırdığı mucize taşıyıcı kişiliğiyle en güçlü hâlinde, kendisine de fazlaca düşman edinerek sezonu kapatıyordu.

Kübra 2. sezonda Gökhan’ın kararlarının daha büyük sonuçlar doğurmasını ve Kübra’nın giderek kontrolü eline almasını bekliyoruz. Orijinal bir konu ele alıyor diyemesek de yerli işler arasında örneğine pek rastlamadığımız bir çıkış noktasından yola çıkan Kübra, seyirciye çok fazla şey söylemese de seyircide kafa açacak temaları seyirciye atıp, düşünme kısmını onlara bırakıyor. Dizinin temasıyla, yeni sezonda da müthiş değil ama ilgi çekici olmaya devam edeceğini sanıyoruz. Siz diziyi nasıl buldunuz? Çok izledik bunları der misiniz yoksa sezon finali sizi merakta bıraktı mı?

Author

Sabah kuşağı çizgi filmleri müdavimi.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.