Daha önce de haberini yapmıştık, Hellboy’un ilk iki filmini çeken muhteşem geek insan Guillermo del Toro ve başrolünde oynayan, aynı zamanda yıllardır Fallout oyunlarının açılışını da yaparak gönlümüzde ayrı bir taht edinen Ron Perlman uzun bir süredir Hellboy 3 için lobi çalışmaları yapıyorlar. Aslında serinin asla nihayete ermediğini, süper kahraman filmlerinin şu an acayip sükseli olduğunu, del Toro’nun da ilk iki Hellboy’u çektiği günlerden bu yana daha yüksek profile sahip bir yönetmen olduğunu düşünürsek, bunun bu kadar da zor bir süreç olmaması gerekiyor.

hellboy1

Ama öyle, çünkü del Toro ve ekibi filmi düşük bütçeli, Ghost Rider vari bir devam işi olarak çekmek istemiyorlar. Bu arzularına ulaşmak için de, del Toro’nun beyanıyla yaklaşık “120 milyon dolar” gibi bir bütçeye ihtiyaçları var. Bu bütçeyi de kimse en son filmi yedi sene önce yayınlanmış ve zaten hiçbir zaman gişeyi yalayıp yutmamış bir seri için kolay kolay vermiyor.

Fakat yine de, tünelin sonunda bir ışık var gibi gözüküyor. Daily Beast’in haberine göre hem Hellboy’un, hem de del Toro’nun şu an ikincisini çektiği Pacific Rim’in haklarını elinde buludnuran Legendary Entertainment Meksikalı yönetmene çok net bir şart sunmuş. Eğer Pacific Rim 2, tam anlamıyla bir hit olursa, Legendary del Toro’ya istediği bütçeyi koşulsuz şartsız verecek. Tabii “hit” ile neyi kast ettiklerini biz spesifik olarak bilmiyoruz. Fakat kıyas olması bakımından, ilk filmin yaklaşık 200 milyon dolarlık bir bütçeyle 411 milyon dolara yakın bir hasılat elde ettiğini, Legendary’nin de bundan memnun kalıp ikinci filme yeşil ışık yaktığını söylemek gerek.

Final_Four_Jaegers

Bana soracak olursanız, Hellboy III için böyle bir ihtimal belirmesi iyi, ama yine de Legendary Pictures’ın yaptığı şeyi gayet saçma buluyorum. Del Toro kendini kanıtlamış bir yönetmen. Geek dünyasına seslenmeyi bildiğini ispat etmiş bir adam. Süper kahraman filmleri de şu sıralar hiç olmadığı kadar popülerler. E Deadpool gösterdi ki, ısrarlı hayran kitlesine sahip karakterler her zaman kendilerine izleyici de buluyorlar, o hayran kitlesi de dönüp filmin ücretsiz tanıtımını da yapıyor… O yüzden Legendary’nin işi koşula bağlaması, bana saçma geliyor. Peki siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.